Advanced Bikes elektryczne rowery z Niemiec z gwarancją na 30 lat5 min czytania
Na rynku pojawiają się wciąż nowe marki rowerowe, które chcą zmienić Status Quo w branży. Zamiast kolejnego nowości od kolejnego, wielkiego producenta, chcemy Wam pokazać nowinkę zza naszej zachodniej granicy. Niemiecki Advanced Bikes idzie po europejski rynek!
Zapowiadaliśmy już, że rozładowani to miejsce, które postawi wyłącznie na rowery elektryczne. To skutek ogromnego zainteresowania tym tematem. W związku z tym nie chcemy, być gołosłowni, prezentujemy kolejny materiał o marce, której mało kto kojarzy.
Advanced Bikes z Niemiec będzie walczyć na swoich zasadach
Podczas pandemii rynek rowerowy przeżywał boom. Nie była to wcale tak dobra wiadomość jak można by sądzić. Galopujące ceny, problemy z logistyką, brak nowej oferty rocznikowej czy wiele innych problemów sprawił, że chociaż wiele sklepów i producentów odniosła niemały sukces, była to istna droga przez mękę, srogi ból i nieustająca walka.
Nie każdy osiągnął sukces. Upadło kilka firm, inne topiły się w długach lub zalegających na magazynach rowerach. To skutek inwestycji i tego, że każdy chciał wyprodukować jak najwięcej i jak najwięcej sprzedać. Zresztą ten sam problem, dotyczył również producentów akcesoriów, sprzętu jak również i bliskiej rowerom branży fit (Tu na myśl przychodzi mi Wahoo i Peloton).
Już na kilku szkoleniach i prezentacjach słyszałem, że rynek niemiecki zalewają rowery elektryczne. Słyszałem, że sklepy, które nie dostosowały swojej oferty i nie oferują elektryków, po prostu upadają. W ten sposób pojawiło się na rynku niemieckim sporo nowych firm.
Jedną z nich jest Advanced Bikes, która chce się jednak rozwijać całkiem inaczej niż reszta dużych producentów. Zacznijmy jednak od początku. Firma powstała w 2011 roku w Niemczech i ma siedzibę we Frankfurcie. Jej założycielem i aktualnym szefem jest Helge von Fugler. Człowiek, który bez wątpienia ma konkretny cel i sporo uporu, by go osiągnąć.
O czym mowa? Chodzi tu o odpowiedzialne tworzenie rowerów, które będą produkowane w obiegu zamkniętym na lokalnych rynkach. W ten sposób firma chce produkować jak najmniejszym kosztem środowiskowym (do 2025 roku firma chce być neutralna dla klimatu) rowery, które składać się będą z możliwie jak największej części z lokalnego rynku oraz wykorzystywać surowce produkowane w Niemczech. Produkcja, która w przypadku roweru elektrycznego ma wiele etapów, również ma być w pełni lokalna. Dotyczy to samego projektu, jak i składania oraz procesu dystrybucyjnego. Chociaż wydaje się rozsądne i normalne, to rzadko kiedy w przypadku dużych firm jest możliwe.
Francuski Anod Hybrid będzie jednym z najciekawszy rowerów w tym roku. Piękna rama, dobra cena a na dodatek odzyskiwanie energii i superkondensatory!
Często firma rowerowa ma siedzibę w konkretnym kraju, projekt powstaje w innym, części pochodzą z wielu krajów, rower wstępnie produkowany jest w chinach, składany jest w innej fabryce lub wysyłany w tym celu do innego kraju, a następnie jako gotowy do sprzedaży magazynowany jest u firm zajmujących się logistyką i wysyłką do sklepów. To sytuacja, o której producenci i coraz częściej sprzedawcy mówią, że jest chora. Niestety jest też równie trudna do opanowania.
Tu właśnie rewolucjonizować rynek chce Advanced Bikes. Wiemy, że to nie jedyna firma, która ma podobny pomysł, to nurt, który widoczny jest również we Francji. Zamknięty cykl produkcyjny, ma też wiele innych zalet w produkcji, które uwidaczniają się zwłaszcza w branży rowerowej. Tym, który rzuca się w oczy to długość cyklu użytkowego produktu, która jest znacznie wydłużona.
Advanced Bikes po 10-letniej przerwie wróciło do gry (wcześniej firma funkcjonowała pod nazwą „E-Bike – das Original”. Zakłady w Dolnej Saksonii są gotowe do produkcji i mają moc przerobową na 100 000 rowerów produkowanych rocznie. Wyrazem innowacyjności i nowoczesności firmy jest zastosowanie części i podzespołów kluczowych producentów jak Bosch eBike Systems oraz Shimano czy Enviolo. Firma w całości, lokalnie formować będzie też ramy. Mają one nowoczesny sznyt i cechują się wysoką jakością wykonania. Firma chce pokazać, że rower elektryczny może służyć przez długie lata. W związku z tym udziała aż 30-letniej gwarancji na swoje ramy i oferuje wytrzymałość roweru do 140 kg brutto!
Projekty rowerów są tradycyjne, ale każdy zawiera indywidualny pierwiastek firmy. Obecnie jest to w sumie 24 różne modele, które występują różnych wersjach kolorystycznych. Cechą wspólną jest tu wykorzystanie systemu silnika centralnego Bosch eBike Systems.
Do dyspozycji klienta są tu podstawowe rowery miejskie, trekingi, rowery eMTB z pełną amortyzacją, eGravele i SUV-y z możliwością montażu dodatkowego bagażnika i sakw. N uwagę zasługuje tu również modele wydłużone longtail i typu brompton. Ceny jak za rowery z silnikami Bosch są więcej niż tylko atrakcyjne. Przykładowo model Urban Compact to koszt 3299 euro (około 14 300 zł).
Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą wszystkich modeli bezpośrednio na stronie Advanced Bikes. Liczymy też, że zainteresowanie tą firmą w przyszłości ściągnie ją również na nasz rynek.