Bosch eBike Systems z kolejnymi nowościami to Bike Pass (cyfrowy paszport roweru), łatwe zgłoszenie kradzieży i nowości w nawigacji5 min czytania
Mogłoby się wydawać, że końcówka roku to nie jest okres, w który producenci będą nas zaskakiwać nowościami. Tym bardziej nie spodziewalibyśmy się nowości, które po aktualizacji trafią do każdego z nas. Cieszymy się więc z nowego nowych funkcji jak Bike Pass i zgłaszanie kradzieży oraz nowościom w obsłudze nawigacji.
Zasadniczo nowości skupiają się wokół dwóch płaszczyznach ochrony roweru ochrony roweru przed kradzieżą oraz aktualizacji oprogramowania (w sumie to dwie oddzielne aktualizacje). Jeśli chodzi o nowe funkcje to nie tylko nowa funkcjonalność nawigacji, ale również współpraca z nowymi podzespołami oraz Apple Watch.
Bosch eBike Systems: Bike Pass oraz funkcja zgłaszania kradzieży
Najnowsza aktualizacja aplikacji Flow App do wersji o symbolu 1.17 wprowadza dwie funkcje związane z bezpieczeństwem naszego roweru.
Bike Pass to cyfrowy paszport dla naszego roweru
Bike Pass to nowa funkcja w aplikacji, która agreguje wszystkie informacje o naszym rowerze elektrycznym. Paszport eBike daje dostęp do edycji i przeglądania takich danych jak: wersje i numery podzespołów systemu Bosch, osprzętu, podzespołów oraz dodatkowych akcesoriów w rowerze. Część informacji jest pobierana samodzielnie z aplikacji Flow, a pozostałe można dodać samemu. Można też wprowadzić informacje o znakach szczególnych, a nawet dodać zdjęcia roweru i części.
Bike Pass pozwala pomóc dystrybutorowi. Paszport eBike jest też doskonałym narzędziem podczas sprzedaży lub serwisu roweru, lub przy zgłaszaniu jego kradzieży. Dostęp do wszelkich informacji mamy bowiem pod ręką w aplikacji na smartfony z systemem Android oraz iOS.
Zgłoszenie kradzieży
Oby nikt z naszych czytelników nie musiał tego nigdy używać. Wiemy jednak, że kradzieże rowerów elektrycznych to dochodowy interes. Polecamy zawsze kilka form ochrony jak porządne blokady i smart alarmy jak Knog Scout, który testowaliśmy. Bosch eBike Systems wprowadził jednak dodatkowe zabezpieczenia jak eBike Lock, czyli w skrócie blokada silnika oraz eBike Alarm, który jest dodatkowym modułem połączanym a abonamentem na lokalizację.
Teraz Bosch z zkładce „Me eBike” można zgłosić kradzież roweru i wygenerować raport z lokalizacją, szczegółami zdarzenia oraz danymi z Bike Pass (cyfrowym paszportem). Taki zestaw informacji przyśpieszy działanie służb i pozwoli zdać szczegółową relację o naszym rowerze. W przypadku kradzieży liczy się czas, więc może to być kluczowa sprawa w odzyskaniu naszego roweru elektrycznego.
Więcej informacji na stronie Bosch eBike Systems.
Aktualizacja nawigacji i dodatkowe funkcje
Poniższe nowości dotyczą aktualizacji, która dotarła do użytkowników aplikacji Flow, aktualizując ją do wersji 1.16. To aktualizacja, która o kilka dni wyprzedziła powyższą, oznaczoną symbolem 1.17. Odnosi się ona głównie do funkcji związanych z nawigacja.
Szybkie menu na ekranie jazdy na nawigacji
Teraz można elastycznie zmieniać miejsce docelowe nawigacji bez zatrzymywania się. Nowe szybkie menu na ekranie jazdy umożliwia to bez konieczności wyjmowania smartfona z uchwytu. Aby je otworzyć, wystarczy przytrzymać przycisk wyboru na LED Remote, Mini Remote lub Purion 200 dłużej niż jedną sekundę. Teraz można dostosować miejsca docelowe, rozpoczynając nawigację do jednej z ostatnich destynacji. Można również zatrzymać aktywną nawigację.
Punkty pośrednie na mapie
Od teraz aplikacja eBike Flow pozwalać będzie na dodawanie punktów pośrednich w trasie nawigacji. To istotna zmiana, która ma olbrzymi wpływ zarówno na nawigację podczas jazdy jak i samo platonowanie trasy.
Teraz można łatwo zintegrować indywidualne cele pośrednie. Masz wybór: Ustaw punkt trasy bezpośrednio na mapie, naciskając go i przytrzymując, lub skorzystaj z opcji „Dodaj miejsce docelowe”.
Wykres wysokości bezpośrednio podczas jazdy
Nowa funkcja prezentuje na wyświetlaczu wykres wysokości. Jest on pokazywany dla zadanej trasy. Znacznik pokazuje i aktualizuje na bieżąco naszą pozycję. Dzięki tej funkcji można przygotować się na ważne podjazdy i zjazdy.
eShift z enviolo
Użytkownicy piast od enviolo, korzystający z systemu elektronicznej zmiany biegów mogą teraz zintegrować ją z systemem Bosch eBike System. To funkcja, którą znamy z poprzedniej edycji systemu Bosch. Musieliśmy jednak poczekać na właściwą implementację usługi najnowszym wydaniu systemu.
Tętno z Apple Watch na wyświetlaczu
Już od jakiegoś czasu Bosch eBike Systems był zintegrowany z Apple Watch. W ten sposób można było śledzić tętno na zegarku, a po zakończonej jeździe dostać dostęp do danych telemetrycznych z uwzględnioną charakterystyka pracy serca, zmierzoną przez Apple Watch. Sam z tego korzystałem wielokrotnie. Mankamentem było jednak to, że trzeba było zerkać ciągle na wyświetlacz smart zegarka, a podczas jazdy nie było to zbyt wygodne ani bezpieczne.
Aktualizacja wprowadza możliwość śledzenia tętna z połączonego Apple Watch na wyświetlaczu Kiox 300 lub Kiox 500. Działa to w następujący sposób: Podłącz zegarek Apple Watch w ustawieniach aplikacji eBike Flow w sekcji „Połączone usługi”. Przed jazdą utwórz nowy ekran z konfiguracją wyświetlania w aplikacji.
Nowość dla użytkowników Androida
Użytkownicy aplikacji Flow dla systemu Android uzyskali możliwość zmiany jednostek — dostępne są jednostki wyrażone w kilometrach (km/h) lub milach (mp/h). Można również zmieniać format czasu – 12-godzinny lub 24-godzinny. Opcję tę można znaleźć w ustawieniach aplikacji. Użytkownik sam określa, z którego pomiaru korzysta aplikacja eBike Flow.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie Bosch eBike Systems.