Moto Wieści

Yatri Motorcycles prezentuje pierwszy motocykl elektryczny z Nepalu2 min read

31 grudnia 2019 2 min read

Yatri Motorcycles prezentuje pierwszy motocykl elektryczny z Nepalu2 min read

Rynek pojazdów elektrycznych idzie do przodu. Pojawiają się nie tylko ciekawe koncepcje samochodów osobowych, ciężarowych, ale także coraz częściej koncerny wystawiają motocykle. Daniel nie jeden raz opisywał już kilka interesujących modeli, jakie były oficjalnie prezentowane przed przyszłymi użytkownikami. Teraz przyszła kolej na rynek wschodni, gdzie Yatri Motorcycles ogłosiło swój pierwszy model elektrycznego motocykla.

Project Zero jest prawdopodobnie pierwszym dwukołowym pojazdem elektrycznym, jaki będzie produkowany w Nepalu. Oznacza to, że nie tylko rynek zachodni, ale i wschodni coraz bardziej otwiera się na ekologiczne rozwiązania. Pierwszym krokiem były projekty samochodów EV, jednak to motocykle mają szersze grono zainteresowanych użytkowników, którzy chcieliby wybierać się w dalekie podróże na jednośladzie.

yatri

Co tak właściwie pokazało Yatri Motorcycles?

Pierwszy elektryczny motor Nepalu został pokazany przez Yatri zaledwie jakiś czas temu. Do tej pory producent nie podał jeszcze pełnej specyfikacji, jednak na nagraniu dobrze widać, jak wyglądały prace nad nowoczesnym wyglądem pojazdu. Przez około rok Project Zero był utrzymywany w tajemnicy do momentu, aż jego prototyp nie był gotowy. Pojawiają się natomiast pogłoski, że pierwsze modele trafią do sprzedaży już w okolicach marca 2020 roku, czyli praktycznie za trzy miesiące. Czy to oznacza, że producent najpierw dopracował swoje motocykle, a dopiero później postanowił ogłosić to światu?

Wszystko na to wskazuje! Co ciekawe, motor od Yatri ma mieć około 230 km zasięgu na jednym ładowaniu. Jest to na pewno dobra informacja dla fanatyków dalekich podróży, którzy nie wyobrażają sobie letnich przejażdżek samochodem. Elektryczny motocykl to świetna alternatywa, która nie tylko pozytywnie wpływa na ekologię, ale także zapewnia komfort podczas jazdy, chociażby nieco cichszym działaniem silnika.

Moc wyjściowa elektryka od Yatri Motorcycles wynosi zaledwie 40 KM, jednak nie można lekceważyć go jako godnego przeciwnika podczas jazdy. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to motocykl, na pewno jest on w stanie rozpędzić się do niesamowitych prędkości w ułamek sekundy.

yatri

Najciekawszy jest fakt, że według producenta, pojazd jest w stanie w ciągu dwóch godzin naładować się do pełna poprzez… standardowe gniazdko ścienne! Jeśli okaże się to prawdą, Yatri może zyskać dużą sławę nie tylko na wschodzie, ale i na rynkach zachodnich.

Źródło: Rideapart