Auto Moto Wieści

Volkswagen planuje wypuścić 75 modeli pojazdów elektrycznych2 min read

16 listopada 2019 2 min read

Volkswagen planuje wypuścić 75 modeli pojazdów elektrycznych2 min read

Od czasu oficjalnej prezentacji Volkswagena ID.3 zdążyło minąć kilka miesięcy. Mimo to producent nie zamierza skupiać się na produkcji, tylko tego jednego modelu. W ciągu najbliższej dekady szykuje się prawdziwa rewolucja na rynku samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern zapowiadać, że zamierza zaprojektować i dopuścić do sprzedaży aż 75 nowych modeli EV oraz dodatkowo 60 modeli hybrydowych. To oczywiście dopiero początek.

Kilka dni temu mieliście okazję przeczytać mój artykuł, dotyczący całkowitej elektryfikacji. Pierwszym krokiem powinno być utworzenie wystarczającej liczby stacji ładujących, co powoli jest wdrażane w życie. Volkswagen jest na tyle pewny, że w ciągu 10 lat powstanie wystarczająca ilość miejsc dla posiadaczy elektryków, że sam zamierza skupić się na ich produkcji. Jak wyglądają plany producenta na najbliższe lata?

Produkcja VW ID.3 już się rozpoczęła

Przed rozpoczęciem weekendu niemiecki koncern ogłosił swoje plany na najbliższe lata. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że największy nacisk kładziony jest na pojazdy elektryczne, w których tkwi przyszłość całego świata. Ciekawe jest jednak to, że krótkoterminowe plany inwestycyjne nieco się zmieniły dopiero po rozpoczęciu produkcji ID.3. Volkswagen zaczął działać na początku miesiąca, by móc zgodnie z terminem dostarczyć swój pojazd zainteresowanym. Całkiem niedawno w Chinach pokazano ID.4, a najnowszy elektryk z serii ma zostać zaprezentowany już 19 listopada!

Volkswagen i jego pojazdy elektryczne

Producent zamierza w najbliższym roku sprzedaż aż 26 milionów swoich elektryków oraz 6 milionów hybryd. Plany są naprawdę ambitne, zwłaszcza te dotyczące zwiększenia ilości produkowanych pojazdów. Volkswagen zapowiada, że do końca 2022 roku zbuduje aż 16 nowych modeli w różnych fabrykach na całym świecie. Nie miałby na to szans, gdyby nie dodatkowe przychody z wielu inwestycji, jakie może przeznaczyć na rozwój elektromobilności.

Trzeba przyznać, że Volkswagen widzi ogromny potencjał w swoich elektrykach. Deklaracja utworzenia 75 nowych modeli jest bardzo odważna, jednak jeśli producent utrzyma swoje tempo, to ma duże szanse na realizację celu. Pytanie tylko, czy do 2029 roku rzeczywiście każde państwo będzie posiadało wystarczającą ilość stacji elektrycznych, aby spełnić potrzeby kierowców?

Źródło: Motor1