Wieści

Tesla szykuje niespodziankę dla Chin. Odpowiedź poznamy w piątek1 min read

28 maja 2019 < 1 min read

Tesla szykuje niespodziankę dla Chin. Odpowiedź poznamy w piątek1 min read

W ostatnich tygodniach wojna handlowa pomiędzy USA a Chinami zdaje się nabierać tempa. Nic więc dziwnego, że pojawiają się firmy, które chcą wykorzystać tę sytuację i podbić rynek chiński. Jedną z takich firm jest Tesla, która właśnie zapowiedziała tajemniczą niespodziankę, a ujawni ją w tym tygodniu.

Chiński rynek jest obecnie największym motoryzacyjnym rynkiem na świecie. Wiele zagranicznych firm próbuje tam swoich sił. Tesla już od dawna przygotowuje fabrykę Gigafactory 3 w Szanghaju, ostatnio jednak budowa została przyspieszona, a produkowane tam mają być auta elektryczne Tesli. Pierwsze pojazdy mają zjechać z taśmy jeszcze w tym roku.

Najwidoczniej samo otwarcie produkcji w Chinach nie wystarcza Tesli. Szykowana niespodzianka jest raczej tylko dla Chin, bo tylko dla chińskich użytkowników taka zapowiedź jest widoczna. Na obrazie widzimy tylko „nadchodzącą niespodziankę”, dociekliwi dopatrują się w tle grafiki części samochodu.

tesla

Być może niespodzianką może być specjalny samochód, który będzie dedykowany jedynie na rynek chiński. Nie jest także wykluczone, że chodzić może o specjalną, chińską konfigurację Modelu 3. Model ten i tak był w pewien sposób modyfikowany dla Chińczyków, posiadał np. inną konstrukcję kół, która nie była dostępna poza Chinami.

To koniec Huawei? Intel, Qualcomm i inni odcinają się od firmy!

Gigafactory 3 według Elona Muska, miała zagwarantować tańszą produkcję Modelu 3 na rynek chiński, ale raczej niespodzianka nie dotyczy takowej premiery. Sama fabryka nie wydaje się w pełni skończona, więc trudno przypuszczać, że piątkowa „niespodzianka” ma mieć jakikolwiek z nią związek. Odpowiedź poznamy w piątek.