Wieści

Tesla prezentuje pierwszą, domową ładowarkę, którą podłączymy do gniazdka ściennego1 min read

17 stycznia 2019 < 1 min read

Tesla prezentuje pierwszą, domową ładowarkę, którą podłączymy do gniazdka ściennego1 min read

Firma Elona Muska, zaprezentowała właśnie nową stację ładowania do samochodów elektrycznych, która jest dedykowana do domu. Tesla zapewnie, że podłączenie ładowarki do gniazdka ściennego nie będzie stanowiło problemu.

Jest to pierwsze takie rozwiązanie Tesli, które jest dedykowane do domowych gniazdek. Wcześniej ładowarki trzeba było podłączać do instalacji. Na razie, dostępne informacje mówią o ładowarkach z wtyczkami amerykańskimi, ale zapewne lada chwila pojawią się także te europejskie.

Tesla nowa ładowarka

Tesla nietypowo to rozgrywa, bo do tej pory szli w zaparte z ładowarkami. Nietypowo, ale w pełni zrozumiale, jeśli firma chce otwierać się na klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy właściciel samochodu Tesli może zamontować taką ładowarkę w domu, bez konieczności wzywania elektryka.

Elon Musk pokazuje pierwszy, testowy statek kosmiczny od SpaceX

Według zapowiedzi producenta nowa stacja ładowania, zapewnia jeszcze szybsze ładowanie niżeli jej poprzednicy, czyli Tesla Gen2 Mobile. Nowa wersja oferuje maksymalnie 40 amperów, kiedy starsza ma moc 32A. Jednak dalej taka ładowarka osiąga niższe czasy ładowania niżeli zewnętrzne stacje ładowania, ale jest to zdecydowanie złoty środek dla rozwiązań przydomowych. Cena takiej ładowarki to 500$. Nowe ładowarki dostępne są w kolorze srebrnym. Wyposażona jest w czarny kabel o długości 730 cm.