Auto Wieści

Tesla planuje utworzenie profesjonalnej stacji ładowania V32 min read

13 listopada 2019 2 min read

Tesla planuje utworzenie profesjonalnej stacji ładowania V32 min read

Zespół Tesli od dłuższego czasu pracuje nad szybkimi sposobami ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwsze testy miały miejsce w ubiegłym roku, jednak nie trzeba było długo czekać na ich efekty. W marcu Musk oficjalnie przedstawił Supercharger V3, czyli nowoczesną ładowarkę, która niestety od samego początku miała wiele niedoskonałości. Przede wszystkim była w stanie obsługiwać tylko Teslę 3, co do tej pory pozostało niezmienne.

Od pierwszego pokazu zdążyło wiele się zmienić. Przeprowadzono dokładne testy, czy nowa stacja ładowania spełnia wszelkie normy i obietnice, zapewniane przez Muska. Okazało się, że wiele czynników wpływa na moc i czas uzupełniania baterii do pełna, a 250 kW jest tylko na samym początku. Mimo to Tesla się nie poddaje! Już planuje utworzenie profesjonalnej stacji ładowania V3, która miałaby zaspokoić potrzeby użytkowników pojazdów elektrycznych.

Opracowanie technologii ładowania V3 i postępy w sprawie

Trzeba przyznać, że Elon Musk osiągnął naprawdę wiele w dziedzinie elektromobilności (i nie tylko). Poziom zaawansowania pojazdów Tesli — nie tylko pod względem autonomiczności, ale również bezpieczeństwa — jest niewiarygodny. Mimo to zespół nie zaprzestaje swoich prac, cały czas stara się opracować nowe rozwiązania, które mogłyby ułatwić korzystanie z samochodów elektrycznych. Jednym z pomysłów była szybsza technologia ładowania V3, wykorzystująca moc 250 kW – po 15 minutach ładowania bateria wystarczy na około 290 km. Jej opracowanie zajęło zespołowi Muska wiele czasu, ale efekt rzeczywiście ujrzał światło dzienne i już niebawem na zostać wprowadzony na rynek przez kolejny projekt producenta.

Koncepcja profesjonalnej stacji ładowania V3 od Tesli

Nowa technologia Supercharger V3 nie jest jeszcze w najlepszej kondycji. Mimo to Tesla chce utworzyć ogromną stację ładującą, która będzie stanowiła przystanek każdego posiadacza elektryka. Projekt wydaje się naprawdę ambitny, jednak znając Muska, wywiąże się on ze swoich obietnic. Czego się zatem możemy spodziewać? Najnowsze doniesienia zagranicznych portali wskazują na to, że Tesla buduje 28-stanowiskową stację ładowania, która połączy Los Angeles z Phoenix.

profesjonalnej stacji ładującej V3

Na temat budowy niestety nie wiadomo nic więcej. Tesla ma teraz gorący okres, bowiem musi zakończyć wszystkie swoje projekty oraz założenia, jakie są w trakcie realizacji. Mowa o ukończeniu fabryki w Chinach, rozpoczęcia przygotowywania planów fabryki w Niemczech, przygotowaniu się do premiery Cybertrucka, testowania modelu Y, a także wielu innych niesamowitych projektów. Jeśli pierwsza tak duża stacja Muska odniesie sukces, być może to właśnie będzie najlepsze rozwiązanie na szybszą elektryfikację świata.

Źródło: insideevs