Wieści

Tesla na leasing? Biorę to w ciemno!1 min read

20 lutego 2019 < 1 min read

Tesla na leasing? Biorę to w ciemno!1 min read

Amerykański gigant branży aut elektrycznych, czyli firma Tesla twierdzi, że leasing ich pojazdów jest już blisko. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o samochodach Tesli, ale szkoda im wydać jednorazowo kwoty zaczynające się od 43 tysięcy dolarów. Mówimy o wersji podstawowej rzecz jasna.

Opcja leasingu oczekiwana była już od dawna, teraz serwis Electrek dotarł do wewnętrznych informacji Tesli, które potwierdzają przygotowywaną usługę. Firma szkoli pracowników do rozpoczęcia programu leasingowego, a ten ma rozpocząć się nawet w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Na pytania o komentarz Tesla odpowiedziała, że dokładny termin nie jest jeszcze ustalony, ale na pewno nie zmieści się we wspomnianych 14 dniach.

To, że usługa leasingu zawita także do Polski to jest pewne. Inną kwestią jest czas, jaki musi upłynąć, zanim taki program zagości nad Wisłą. Coraz więcej aut produkowanych jest przez Teslę, czym chwali się – jak zawsze na Twitterze – Elon Musk, szef Tesli. Wczoraj wieczorem zamieścił na portalu zdjęcie, które przedstawia 4 tysiące pojazdów zmierzających do Europy. Dodał także, że Tesla osiągnie poziom produkcyjny 10 tysięcy aut tygodniowo prawdopodobnie do końca 2019 roku. Plany dość ambitne.

W Polsce z różnych względów ciągle liczba Tesli jest bardzo mała. Z całą pewnością wprowadzenie możliwości leasingu zwiększyłoby sprzedaż samochodów elektrycznych w naszym kraju. Kiedy to się stanie – na razie musimy czekać, aż Stany Zjednoczone wdrożą usługę u siebie.