Auto Wieści

Tesla Gigafactory w Szanghaju się rozkręca [Wideo]2 min read

14 kwietnia 2020 < 1 min read

autor:

Tesla Gigafactory w Szanghaju się rozkręca [Wideo]2 min read

Fabryka Tesli w Szanghaju wyprodukowała w marcu 10160 samochodów. To dwa razy więcej niż w lutym. Wszyscy chińscy producenci wyprodukowali około 47 tys. pojazdów. Taki wynik ta pierwsza fabryka poza USA osiągnęła po 10 miesiącach od startu. Oczywiście chińskiej fabryki amerykańskiego producenta nie ominął przestój związany z pandemią koronawirusa produkcja została wznowiona 10 lutego 2020. Co ciekawe dzięki fabryce w Chinach produkcja samochodów Tesli odbywała się niezależnie od głównej fabryki w Fremont w Stanach, która w tej chwili jest zamknięta w powodu koronawirusa.

Gigafactory Shanghai w pierwszej fazie ma mieć zdolność produkcyjną na poziomie 3000 samochodów tygodniowo, co pozwoli rocznie zbudować nawet 150 tys. pojazdów. Ambicje są większe, bo ta zdolność ma dojść nawet do 500 tys. pojazdów rocznie, wraz z zestawami akumulatorów i liniami do produkcji silników elektrycznych.

Wnętrze Gigafabryki robi wrażenie

Niedawno Tesla opublikowała oficjalne wideo przedstawiające wnętrze Gigafactory 3 w Szanghaju w Chinach. Jak widać zakład jest naprawdę wysoce zautomatyzowany. Film Tesli przedstawia przejście od ogromnej prasy, przez roboty spawalnicze i linię montażową, po malowanie, końcowy montaż, instalację komponentów oraz kontrolę jakości.

Swoją kolejną poza USA gigafabrykę Tesla buduje 35 kilometrów od centrum Berlina w Niemczech. Ma rozpocząć produkcję w drugiej połowie 2021 roku. Choć na razie jest ściernisko 😊.

Tesla ciągle się dobrze sprzedaje

Tesla rozkręca się też globalnie. W pierwszym kwartale dostarczono łącznie 88 tys. pojazdów elektrycznych marki Tesla. Ten wynik to wzrost o 40% rok do roku.
Łącznie wyprodukowano prawie 103 tys. samochodów, czyli producent wyprodukował prawie 15 tys. samochodów więcej niż przekazał klientom. Ma więc zapas pojazdów do sprzedaży.

Źródło: Electrek.


Autorem artykułu gościnnego jest Marcin Wirkus.