Auto Wieści

Tesla Cybertruck z klocków LEGO? Pomóż wprowadzić ją na rynek3 min read

8 grudnia 2019 3 min read

Tesla Cybertruck z klocków LEGO? Pomóż wprowadzić ją na rynek3 min read

Wydawałoby się, że kurz po premierze nowego pickupu Tesli już opadł. Codziennie dowiadujemy się jednak czegoś, co podsyca żar oczekiwań na rynkową premierę. Ktoś, kto nie mógł się doczekać Cybertrucka, postanowił stworzyć go z klocków LEGO. My mamy natomiast realny wpływ na to, czy duński producent kultowych klocków, wprowadzi taki zestaw na rynek.

Producent LEGO już od dawna oferuje zestawy, które nawiązują do świata motoryzacji. Nie jestem znawcą ani kolekcjonerem, chociaż jak wielu mam do klocków sentyment. Producent ma w ofercie zestawy Speed Champions — czyli małe i tanie (około 60 zł) zestawy, z których można zbudować kultowe samochody. Wiem też, że zabawa na tym się nie kończy — modele z serii Technic pozwalają zbudować z ponad 3500 klocków np. Bugatti Chiron. Koszt takiego zestawu to aż 1250 zł!

LEGO Ideas Tesla Cybertruck

Niestety w kwestii elektryków, LEGO nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Kojarzę tylko zestaw dla maluchów z dwoma pojazdami, stacją ładowania i mini figurką. Niedługo, możemy jednak zobaczyć na rynku zestaw z prawdziwego zdarzenia, prezentujący serię Ideas.

LEGO Ideas

LEGO Ideas to zestawy klocków, które powstały dzięki pomysłom fanów. Za sprawą serwisu internetowego można zgłaszać własne propozycje nowych zestawów. Zasady są dosyć proste. Wystarczy zbudować przedmiot z dostępnych klocków lub użyć internetowego kreatora. Po zgłoszeniu projektu odbywa się ogólnodostępne głosowanie. Pierwsze 100 głosów należy zebrać w ciągu 60 dni. Gdy to się uda, LEGO jako nagrodę przyznaje rok na osiągnięcie progu 1000 głosów. Następnie w ciągu pół roku trzeba przekroczyć próg 5000 głosów. Ostatecznym celem jest 10000 głosów zdobytych w ciągu 2 lat od daty zgłoszenia projektu.

LEGO Ideas Tesla Cybertruck

Jeśli to wszystko się uda, projekt trafia do wersyfikacji przez ekspertów. Nie oznacza to nic złego. LEGO sprawdza, czy zgłoszony projekt jest oryginalny, nie narusza praw innych podmiotów (jak zgłoszenia nawiązujące do gier komputerowych czy bajek), czy nie odwołuje się do przekonań religijnych lub polityki, II Wojny Światowej lub seksu i narkotyków. Sprawdzeniu podana zostaje też konstrukcja — jej jakość, trud budowy i szczegółowość.

Gdy zgłoszenie zostanie zweryfikowane, istnieje duże prawdopodobieństwo wprowadzenia kloców na rynek.

Tesla Cybertruck

Do LEGO Ideas zgłoszono projekt Tesli Cybertruck. Nie znamy personaliów twórcy, ukrywa się on pod pseudonimem BrickinNick (jego profil na Instagramie). Zgłoszony projekt został zbudowany całkiem dokładnie i ma wymiary 35.6 cm długości, 15.2 cm szerokości oraz 12.7 cm wysokości. Nie znamy też liczby klocków, z których go zbudowano.

LEGO Ideas Tesla Cybertruck

Wiemy jednak, że można już mówić o sukcesie. W ciągu 6 dni projekt zdobył ponad 2500 głosów (czyli 25% wymaganych). W chwili pisania tego artykułu liczba ta wynosiła 2960 głosów. Na uwagę zasługują pozytywne komentarze fanów oraz wyróżnienie go przez załogę LEGO. Jestem przekonany, że ten model pojawi się w sklepach! Jeśli podoba Ci się ten projekt, Ty też możesz oddać głos! Sprawisz radość wielu osobom 😀 .

Więcej informacji zamieszczono na stronie LEGO Ideas.