Auto Moto Wieści

Tesla Cybertruck koncepcyjnym samochodem roku według Automobile2 min read

9 stycznia 2020 2 min read

Tesla Cybertruck koncepcyjnym samochodem roku według Automobile2 min read

Czas na dalszy ciąg podsumowań branży motoryzacyjnej w 2019 roku. Tym razem to Automobile przygotowało zestawienie, w którym samochodem koncepcyjnym została Tesla Cybertruck. Trzeba przyznać, że zespół Elona Muska wykonał kawał dobrej roboty, bowiem nowy projekt zyskał uznanie niemal na całym świecie. Czym jednak zasłużył na tak wyjątkowy tytuł?

Pierwsze, o czym myślę, słysząc „Cybertruck”, jest nie jego pojemność, nie zasięg czy moc, ale wygląd. Jest on niestandardowy i wiele osób uważa go za futurystyczny. Jego bryła skupia na sobie wzrok każdego, przez co zasługuje na takie wyróżnienie. Poza tym jest innowacyjna na tylu poziomach, że na pewno niebawem można doczekać się kontynuacji serii Cybertruck w innych odsłonach.

Rezerwacja na ponad 250 000 egzemplarzy Tesli Cybertruck w ciągu kilku dni

Reakcje uczestników wydarzenia, a później także użytkowników mediów społecznościowych były jednoznaczne. Nietypowa bryła pojazdu stała się przedmiotem wielu memów, które mogliście zobaczyć także na naszym Fanpage’u. Mimo to opłata wstępna w wysokości zaledwie $100 przekonała mnóstwo osób z całego świata do tego, by dokonać rezerwacji Cybertrucka. W ten oto sposób Elon Musk zebrał ponad 250 000 zamówień w ciągu kilku dni, co zapewne przeszło jego najśmielsze oczekiwania. To samo, co zachwyciło zamawiających, przekonało również Automobile do tego, by to właśnie Cybertruck został koncepcyjnym samochodem 2019 roku.

cybertruck

Jak można przeczytać w serwisie, nie tylko wygląd zasłużył na wyróżnienie. Prostota ładowania czy pneumatyczne zawieszenie podkreślają, jak ciekawym i praktycznym pojazdem zarazem będzie Tesla Cybertruck, kiedy trafi na rynek. Praktyczna zwijana narzuta, zakrywająca przestrzeń ładującą, służy jako aerodynamiczna owiewka i pozwala w czasie jazdy zaoszczędzić sporo energii. Wszystkie te cechy z pewnością powinny charakteryzować praktycznego pick-upa, który spełni oczekiwania rodziny podczas długiej wycieczki.

W publikacji opisano bardziej szczegółowo i w sposób aż zanadto patetyczny konstrukcję Cybertrucka oraz porównano ją do greckich budowli. Momentami mam wrażenie, że jest to wyśmiewanie się z Tesli, ale ostatecznie wychwala się tam także jej zalety, które przyczyniły się do uzyskania tytułu koncepcyjnego samochodu roku. W źródle znajdziecie odnośnik do pełnego artykułu.

Źródło: Automobilemag