Auto Wieści

Tesla Cybertruck dostępny będzie tylko w naturalnym kolorze stali. Nadaje się za to na kampera3 min read

17 kwietnia 2020 2 min read

Tesla Cybertruck dostępny będzie tylko w naturalnym kolorze stali. Nadaje się za to na kampera3 min read

Myśleliśmy, że wiemy już wszytko o pick-upie Tesli. Okazuje się jednak, że każdy tydzień przynosi coś nowego. Zasadnym pytaniem jest, czy Tesla zaoferuje pojazd w tylko jednym, czy w wielu kolorach. Mam dla Was też wirtualizację Cybertrucka jako kampera — bo wiele osób przekonuje, że Cybertruck idealnie nadaje się do karawaningu.

Nie wiem, dlaczego podobnie zdanie nie padło wcześniej. Na początku byliśmy chyba zbyt zaszokowani, by je zadać. Po kilku miesiącach od premiery, mimo dużej fascynacji nasze oślepione tym projektem zmysły wracają do siebie. Naturalnie, ludzie zastanawiają się, w jakim kolorze będzie można kupić Tesla Cybertruck?

W naturalnym lub pokrytym folią, lub wzorami

Mam mieszane uczucia co do obklejania pojazdów folią lub malowania Plasti Dipem. Może to dlatego, że widziałem zbyt dużo nieudanych efektów. Owszem jestem pod wrażeniem, co specjaliści potrafią zrobić ze sportowymi samochodami, gdy nie szczędzi się na profesjonalną robotę pieniędzy. Doceniam też fakt, że obklejenie folią taksówki czy offroadowej bryki, zabezpiecza w znacznym stopniu karoserie. Zastanawiam się jednak co na to klienci Tesli. Ta bowiem nie pozostawia złudzeń.

Dlaczego kolor Cybertrucka to taki problem? Jeśli pamiętacie, tworzona jest ona z super wytrzymałego stopu stali, walcowanego na zimno. Jest odporna na korozje i bardziej wytrzymała, ale przez to również mniej porowata i podobnie jak aluminium nie da się jej trwale pomalować (to znaczy da się, ale to kosztowne i nie tak znowu trwałe).

Brandon Bernicky zapytał Elona Muska na Twitterze, co z kolorami nadwozia Cybertrucka. Odpowiedź była klarowna – będziesz mógł je okleić folią lub jakimkolwiek wzorem. Przy czym internauci zwracają uwagę na „będziesz mógł” jakoby firma pozostawiała to jako samodzielną kwestię.

Z drugiej jednak strony, pozostali fani już zaczęli się prześcigać w kwestii pomysłów na to, jak to zrobić. Pełno jest w sieci wizualizacji samochodów obklejonych znanymi postaciami, wzorami czy fantazyjnymi kolorami. Pojawiły się też informacje na temat ciekawych metod, które można użyć na tak wytrzymałym stopie, np. laserowego grawerowania lub anodyzacji w celu nadania koloru.

Ci bardziej pomysłowi żartują z tego, że obkleją sobie Cybertrucka folią z grafiką Forda F150. Ciekawe co Wy o tym myślicie?!

Tesla F150

Tesla Cybertruck idealna na biwak

Inni zastanawiają się nie nad tym, jak wyglądać będzie pojazd z zewnątrz. Myślą o tym, czy przestrzeń Tesli można zaadaptować to postaci mieszkalnej. Już teraz tysiące osób snuje plany, jak fajnym pojazdem do karawaningu będzie Tesla Cybertruck.

Wiele osób wskazuje, że to model, który jest niemal idealny do ciągnięcia przyczepy lub zabudowy. Pojawiło się już nawet kilka wirtualizacji, tego jak to miałoby wyglądać. Jeden z ciekawszych pomysłów opublikowano na forum cybertruckownerclub.com.

Tesla Camper

Powyższy mockup jest tak świetny, że wydaje się, że kempingowe Cybertrucki to tylko kwestia czasu ;).