Auto Moto Wieści

Tesla Cybertruck dołącza do floty policyjnej w Dubaju2 min read

29 listopada 2019 2 min read

Tesla Cybertruck dołącza do floty policyjnej w Dubaju2 min read

Niemal wszystkie media po premierze Cybertrucka skupiały się przede wszystkim na jego wyglądzie oraz wtopie związanej z wybiciem szyby. Mimo to Elon Musk nie musiał się zbyt długo martwić, bowiem w ciągu 4 dni pojawiło się ponad 200 tysięcy zamówień. Czy to dużo? Jak na pierwszą prezentację pickupa, nawet od Tesli, wynik jest naprawdę imponujący. Wszystko za sprawą kaucji zwrotnej, która wynosiła zaledwie $100, a kiedy klient się rozmyśli, będzie miał możliwość odzyskać swoje pieniądze.

Nie tylko osoby prywatne czy przedsiębiorcy postanowili wypróbować najnowszy projekt Muska. W zagranicznych mediach pojawiły się doniesienia, jakoby Cybertruck miał dołączyć do pojazdów floty policyjnej w Dubaju. Nie powinno to budzić wśród Was ekscytacji, bowiem nie byłby to jedyny tak wyjątkowy i niepowtarzalny samochód w tamtym kraju.

cybertruck

Policja potwierdza wprowadzenie Tesli Cybertruck jako pojazdu służb

Początkowa niepewność musiała kiedyś zostać rozwiana. Dubajska policja postanowiła przy pomocy wpisu na Twitterze pokazać, jak będzie wyglądał ich nowy służbowy samochód. Tesla Cybertruck została już przywdziana w odpowiednie oznaczenia mundurowe, jednak zdjęcie przedstawia jedynie wizualizację, bowiem jej włączenie do floty zapowiadane jest na 2020 rok. Czy jest to możliwe, by fabryka Muska przygotowała pierwsze modele właśnie dla dubajskiej policji?

Zgodnie z zapowiedzią podczas prezentacji, produkcja modeli podstawowych oraz tych ze średniej półki ma się rozpocząć dopiero pod koniec 2021 roku. Z kolei model flagowy, trójsilnikowy, zejdzie z linii na koniec 2022 roku. Wynika z tego więc, że albo Tesla już dawno rozpoczęła produkcję pierwszych Cybertrucków, albo policja wprowadziła nas w błąd.

Jakie inne auta pojawiły się w Dubaju?

Jeśli ktoś jest z zawodu policjantem i marzy mu się codzienna jazda szybkimi samochodami, to Dubaj jest idealnym miejscem pracy. Właśnie tam trafiają wszystkie perełki motoryzacji, modele limitowane oraz te o największej mocy, by później mogły trafić w ręce policji. Co do tej pory można było już tam zobaczyć? Między innymi Porsche 918 Spyder, Bugatti Veyron bądź Aston Martin One-77. Są to pojazdy, które bardzo rzadko widuje się na ulicach stolic europejskich, jednak z Zjednoczonych Emiratach Arabskich są one codziennością.

Do tej pory nie pojawiły się szczegółowe informacje, jaki model Cybertrucka został wybrany do floty policyjnej. Wiadomo jednak, że Tesla będzie służyła jako pojazd patrolowy w miejscach, gdzie jest wielu turystów. W Polsce elektryczne radiowozy możemy spotkać między innymi w Szczecinie.

Źródło: Motor1