Auto Wieści

Tesla 3 pozbawiona skóry, czyli dobre informacje dla obrońców zwierząt2 min read

3 września 2019 2 min read

Tesla 3 pozbawiona skóry, czyli dobre informacje dla obrońców zwierząt2 min read

Temat nowego modelu Tesli jest cały czas na topie. Wynika to nie tylko z długiego dystansu, jaki będzie w stanie przejechać, ale również wykorzystanych w nim technologii. Nadszedł więc czas, aby zdradzić coś więcej niż do tej pory. Producent postanowił dalej zaskakiwać swoich odbiorców i w sobotę ogłosił, że Tesla 3 jest całkowicie pozbawiona skóry, także w kierownicy. Jak więc wizualnie będzie prezentowało się nowe auto?

Informacja o braku wykorzystania skóry powinna cieszyć przede wszystkim obrońców zwierząt, którzy jednocześnie są zwolennikami ochrony środowiska. Tesla postanowiła iść z duchem czasu i poza produkcją samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi, pozbyła się również wszystkich dodatków wykonanych ze skóry zwierzęcej. Co zastaniemy w jej miejscu i czy design będzie równie zaskakujący, co do tej pory?

Jak właściwie wygląda Tesla 3?

Można powiedzieć, że seria 3 to typowy samochód klasy średniej na podwoziu sedana, który pojawił się na rynku dopiero 2 lata temu. Należy przy tym jednak podkreślić, że jest to pojazd całkowicie zasilany silnikami elektrycznymi, który zaskakuje nie tylko swoją technologią, ale również innowacyjnym wyglądem. Od tamtego czasu konkretne modele nieco zmieniały swoją bryłę oraz wnętrze, co wymagało także dopasowania mocy. Jednak najważniejsze charakterystyczne cechy pozostały utrzymane.

Najnowsze wnętrze Tesli serii 3

Grupy działające w kwestii praw zwierząt od wielu la skłaniały producentów samochodów do całkowitej rezygnacji z materiałów pochodzenia zewnętrznego. Do tej pory niestety uważali oni to za niemożliwe, zwłaszcza w kwestii wykonania solidnej i eleganckiej kierownicy. Dopiero Elon Musk postanowił spróbować utworzyć wnętrze pojazdu bez wykorzystania nawet skrawka prawdziwej skóry. I jak mu się to udało? Oczywiście mimo napotkanych prób, efekt jest niesamowity.

PETA od wielu lat współpracuje z Teslą w sprawie produkcji skóry syntetycznej. Nie tylko nie zużyje się ona z biegiem czasu, ale również będzie mogła być podgrzewana. Wydawało się to niemożliwe aż do tej pory, kiedy to producent zaprezentował najnowszy model pojazdu bez skórzanej kierownicy. Tesla oszczędza więc wiele cierpienia biednym krowom, które możecie zobaczyć na najnowszym spocie reklamowym.

W jakim stopniu to rozwiązanie się sprawdzi, przekonamy się dopiero po dłuższym czasie użytkowania najnowszej Tesli 3. Chwilowo PETA uznało to za wielki postęp i oczekuje również sztucznej skóry w wersji premium w przyszłości. Czy Tesla podoła takim wyzwaniom? Jakie jest Wasze zdanie o nowoczesnym wydaniu Tesli?