Lifestyle Wieści

SVOLT Energy rozpoczyna produkcję akumulatorów w Chinach2 min read

4 grudnia 2019 2 min read

SVOLT Energy rozpoczyna produkcję akumulatorów w Chinach2 min read

Rynek elektromobilności w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija. Widać to chociażby po licznych projektach budowy kolejnych stacji ładowania w wielu państwach, ale także po próbach stworzenia wymiennych akumulatorów przez koncerny motoryzacyjne. Pojawiają się również firmy, które postanowiły postawić wszystko na jedną kartę i skupić się na ogniwach litowo-jonowych, jakie niebawem będą zasilały większość pojazdów na świecie.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje SVOLT Energy Technology – dawna jednostka biznesowa, znana pod nazwą Great Wall Motors Company, produkująca samochody osobowe. Niedawno postanowiła ona zmienić branżę i skupić się na produkcji akumulatorów, tworząc pierwszy zakład produkcyjny w Chinach. Chęć przejęcia większości branży jest na tyle duża, że może stanowić dobrą motywację na stały rozwój.

svolt

Jak ma wyglądać produkcja w liczbach?

Producent założył, że pierwsza faza produkcyjna ma osiągnąć łączną moc około 4 Gwh, druga ma wzrosnąć aż dwukrotnie. Plan zakłada, iż w ciągu roku wynik będzie wynosił 12 Gwh, a to dopiero początek działalności SVOLT. Zagraniczne media nie chcą zdradzić, na produkcji jakiego typu akumulatorów skupi się chińska firma. Wiadomo jednak, że producentowi zależy na dotarciu do możliwie jak najszerszego grona odbiorców, dlatego celuje także w rynek europejski. Początkowo prawdopodobnie SVOLT ograniczy się jedynie do wschodnich koncernów, ale jego możliwości są zdecydowanie większe.

SVOLT ma plan na niższe koszta produkcyjne

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z opiniami, że produkcja akumulatorów do pojazdów elektrycznych jest bardzo kosztowna. Niejeden koncern, opracowując własne baterie, próbował zmniejszyć wydatki, samodzielnie konstruując elektryki. Wielu się poddało, jednak SVOLT zamierza udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaletą jego akumulatorów jonowo-litowych ma być przede wszystkim szybka laminacja, która może stać się kluczem do pozyskania klientów pierwszego rzędu.

Inwestycja w pierwszą fabrykę w Chinach została wyceniona na około 1,14 miliona dolarów. SVOLT informuje, że ma plany związane także z Europą oraz rozszerzeniem działalności na terenie ojczyzny o kolejne miejsca produkcyjne. Do 2025 roku producent chciałby produkować akumulatory o łącznej mocy około 100 Gwh rocznie. Czy jest to możliwe? Wszystko okaże się w najbliższym czasie.

Źródło: Inside EVs