Aktualności Sprzęt i Akcesoria

Supernova M99 PRO 2 – powrót króla rowerowych świateł! 3000 lumenów za 1600 zł i wiele innych nowości2 min czytania

15 stycznia 2024 3 min read

Supernova M99 PRO 2 – powrót króla rowerowych świateł! 3000 lumenów za 1600 zł i wiele innych nowości2 min czytania

Nie spodziewałem się, że Supernova zrobi nam taką niespodziankę. Niemiecka firma specjalizująca się w lampach rowerowych premium wraca na rynek z nową wersją swojego flagowego produktu. Supernova M99 PRO 2 to ich najbardziej zaawansowany model dysponuje 3000 lumenów, ale kosztuje naprawdę sporo.

Kiedyś już pisałem o tym, że mam manię na punkcie latarek i lamp rowerowych. Skutkiem tego jest to, że w moim elektryku zagościła lampa Lupine SL X, która dotąd nie miała sobie równych. Supernova podczas targów Eurobike w zeszłym roku odświeżyła swoje produkty. Zabrakło tam jednak odświeżonej wersji topowego produktu, teraz Supernova nadrabia zaległości.

Kupiłem Lupine SL X — lampę 1800 lumenów za 1800 zł, do roweru elektrycznego i nie żałuję

Supernova M99 PRO 2

To prawdziwy powrót króla! Pierwsza generacja lampy była bardzo popularna wśród producentów, bo nie miała konkurencji. Po jakimś czasie zdetronizował ją Lupine SL X, którego używam prywatnie.

Supernova M99 PRO 2

Teraz firma prezentuje drugą, odświeżoną wersje swojej legendarnej konstrukcji. Supernova M99 PRO 2 tak jak poprzednik, oferuje 3 tryby oświetlenia — tryb do jazdy dziennej, światła mijania oraz światła drogowe. Razem to aż 16 emiterów LED (12 LED tworzą światła obrysowe do jazdy dziennej, 4 diody LED mają działanie zasadnicze) i sumie, aż 3000 lumenów (450 luxów) dostępne dla użytkownika. Po raz pierwszy lampa dysponuje czujnikiem natężenia światła, dzięki temu sama w zależności od pory dnia steruje trybem świecenia.

Supernova M99 PRO 2

Supernova chwali się tu zgodnością z niemiecką normą drogową StVzo. Jest to więc najsilniejsza lampa rowerowa dopuszczona do użytku. Aby było to możliwe, trzeba było opracować specjalny reflektor z wytaliowanym snopem światła, tak by nie raził kierowców z naprzeciwka. Udało się to dzięki całkiem nowej obudowie z jednego kawałka aluminium oraz odbłyśnikowi z 99 indywidualnie ustawionych luster. Na boku lampy znalazły się wytłoczenia, przez które ucieka światło – zwiększa to widoczność boczną rowerzysty.

Supernova M99 PRO 2 Supernova M99 PRO 2

Co więcej, Supernova M99 PRO 2 posiada 5 portów Plug & Play. Możliwe jest za ich pomocą nie tylko łatwe podpięcie do systemu naszego Ebike, ale również stosowanie dodatkowych akcesoriów jak podgrzewane manetki, klakson czy też pilot zdalnego sterowania. Ten ostatni dodawany jest w zestawie i po raz pierwszy jest podświetlany oraz wskazuje aktywny tryb.

Cana lampy została ustalona na 379 euro (około 1 650 zł). Więcej informacji bezpośrednio na stronie producenta. Lampa ta jest dostępna w wersji dla rowerów ebike z ograniczeniem do 25 km/h oraz S-Pedelec 45 km/h.

Supernova M99 PRO 2

Uwaga: w niektórych systemach lampa nie uzyska 3000 lumenów. W tym celu potrzebne jest zasilanie z mocą 30 W. W pewnych przypadkach można jednak podpiąć lampę do systemu metodą dwóch przewodów. Informacji o tym należy szukać u dystrybutora lub w serwisach rowerowych. Przy zakupie trzeba pamiętać o osobnych przewodach do połączenia lampy.

 

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x