Auto Lifestyle Moto Wieści

Sonic X Venture RV to samowystarczalna przyczepa kempingowa z akumulatorem2 min read

28 listopada 2019 2 min read

Sonic X Venture RV to samowystarczalna przyczepa kempingowa z akumulatorem2 min read

Pierwszy raz o Sonic X Venture można było usłyszeć na początku tego roku. Ręcznie zbudowany kamper pojawił się na targach RVX i zaskoczył wielbicieli wakacyjnych wyjazdów pod wieloma względami. Największą zaletą tego modelu miała być jego samowystarczalność pod względem energetycznym, co w przyszłości miał zawdzięczać aż dziewięciu bateriom litowo-jonowym. Teraz wreszcie nadeszła pora na oficjalną odsłonę ostatecznej wersji!

Sonic X Venture, jak niemal każdy pojazd koncepcyjny, po rozpoczęciu produkcji znacznie się zmieniła. Najważniejsze było jednak przeniesienie wszystkich zalet projektu do rzeczywistej przyczepy, by pozostała ona samowystarczalna. Jaka była wstępna koncepcja, a jak kemping prezentuje się teraz? Przekonajcie się sami!

Sonic X Venture

Wstępne założenia projektowe

Przyczepa kempingowa miała zostać wyposażona w dziewięć akumulatorów o łącznej mocy 1000kW. Wszystko za sprawą zamontowanych na dachu paneli słonecznych, pobierających energię ze Słońca. Mimo to przestrzeń kampera została bardzo dobrze zaprojektowana, dzięki czemu znalazło się w niej miejsce na specjalny stojak na kajaki czy specjalny system wodny. Cały projekt miałby pozwolić przyszłym posiadaczom przyczepy na weekendowy wyjazd z dala od cywilizacji, bez potrzeby podłączania prądu czy zapasu wody. Akumulatory naładowane do pełna oraz system filtracji wody bezproblemowo powinny wystarczyć na zapewnienie komfortu podczas pobytu.

Jak w rzeczywistości wygląda Sonic X Venture RV?

Wśród zalet projektu, jakie zostały zastosowane także w wersji końcowej przyczepy, należy wyróżnić panele słoneczne oraz terenowe opony. Gwarantuje to udany wyjazd rodzinny na kilka dni na łono natury. Poza użytecznością oraz stałym dostępem do prądu czy wody zadbano także o nieprzeciętny wygląd. Ściany kampera zostały wykonane z laminowanego włókna szklanego o wysokim połysku. Umieszczono je na aluminiowej ramie produkcyjnej, by zminimalizować koszta produkcyjne, co automatycznie przełoży się na niższe ceny rynkowe. Źródła donoszą, że cena ma się zaczynać od $47 000. Czy to dużo za samowystarczalną przyczepę kempingową?

sonic x venture

Co znajdziemy na wyposażeniu?

Sonic X Venture posiada cztery panele słoneczne, które dostarczają energię do 250-amperowego akumulatora, 2000-watowego falownika oraz 100-amperowej ładowarki. Dzięki takiemu połączeniu można wybrać się w daleką podróż, by odseparować się od świata. Pojawią się także dwa typy podłogi do wyboru oraz liczne udogodnienia, jak na przykład mocowanie na rower czy kajaki. Klienci będą mogli dopłacić i zdecydować się na model Xtreme czy Luxury.

sonic x venture

A Wy co sądzicie o takim pojeździe? Znajdzie on swoich wielbicieli wśród podróżników?

Źródło: Motor1