Auto Moto Wieści

Renault Zoe zdobywa kolejne nagrody jako najlepszy mały elektryczny samochód2 min read

17 stycznia 2020 2 min read

Renault Zoe zdobywa kolejne nagrody jako najlepszy mały elektryczny samochód2 min read

Francuski elektryk, Renault Zoe, już siódmy raz z rzędu zostaje wyróżniony jako najlepszy mały samochód elektryczny. Tym razem pojawił się w plebiscycie „What Car?”, który już od ponad 40 lat ocenia samochody dostępne na rynku. Nie dziwi mnie fakt, że to właśnie Zoe udało się zająć pierwsze miejsce, gdyż sama uważam go za bardzo atrakcyjnego elektryka. Czym ten maluch urzekł zarówno kierowców, jak i oceniających?

Muszę przyznać, że rankingi pojazdów EV są bardzo ważne w czasie, kiedy mają pojawić się na nie dofinansowania. Być może ludzie zaczną dostrzegać więcej plusów w bateriach i dobrze przemyślą swój zakup, kierując się między innymi popularnymi rankingami. Mimo tego, że Renault Zoe wcale nie potrzebuje dodatkowej reklamy, tak liczne nagrody od specjalistów z branży na pewno nie zaszkodzą wizerunkowi modelu.

Czym wyróżnia się nowe Renault Zoe?

Jak zauważają redaktorzy „What Car”, najnowsza wersja Zoe to przede wszystkim odświeżony wygląd – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Umieszczony w niej akumulator o mocy 52 kWh w warunkach testowych pozwolił na przejechanie około 400 kilometrów. Jak na tak mały pojazd jest to naprawdę wiele, ponieważ większość modeli z tej kategorii zatrzymuje się w przedziale 250 – 300 km. Uwagę każdego kierowcy na pewno przykuje także nowoczesna, a zarazem elegancka bryła, która tylko dodaje Renault uroku.

Wewnątrz natomiast można teraz znaleźć ulepszoną technologię, w tym 10” zestaw wskaźników TFT, system informacyjno-rozrywkowy oraz Android Auto czy Apple CarPlay. Jest dostępna także specjalna wersja, gdzie tapicerka jest wykonana w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu.

Wzrastająca popularność elektryków, a pozycja Zoe

Z roku na rok zainteresowanie samochodami elektrycznymi zauważalnie wzrasta. Idzie za tym przede wszystkim znacznie większy wybór modeli, mocy baterii oraz typów nadwozia, co pozwala zaspokoić potrzeby wszystkich kierowców. Mimo wzrastającej konkurencji, Renault Zoe cały czas pozostaje liderem na rynku małych, ekonomicznych pojazdów, co zawdzięcza ciągłym zmianom. Modyfikacja wyglądu oraz wzmocniona specyfikacja tegorocznego wydania na pewno się do tego przyczyniły i nie będzie trzeba zbyt wiele czasu, by znów czytać o kolejnej nagrodzie dla francuskiego elektryka.

Źródło: InsideEVs