Lifestyle Wieści

Pozew przeciwko Tesli o pożary paneli słonecznych został odrzucony2 min read

6 listopada 2019 2 min read

Pozew przeciwko Tesli o pożary paneli słonecznych został odrzucony2 min read

O autorskim projekcie paneli słonecznych w kształcie dachówek mogliście przeczytać w jednym z artykułów Przemka. Dość szczegółowo opisywał on technologię, jaką Tesla zamierza wykorzystać, by nieco uatrakcyjnić wygląd solarów. Producent utwierdzał nas w przekonaniu, że wieloletnia praca nad szklanymi żaluzjami wreszcie przynosi efekty i już niebawem zostaną poddane one szczegółowym testom.

Miewam ostatnio wrażenie, że Tesla coraz mniej stawia na jakość swoich produktów, skupiając się na wszystkich projektach jednocześnie. Postępy technologiczne rzeczywiście są imponujące, ale czy powinny one się odbywać kosztem tak licznych porażek? Właśnie to może być powodem pozwu, jaki pojawił się w sierpniu w sprawie pożarów licznych instalacji paneli słonecznych. Sieć sklepów Walmart od dłuższego czasu stara się pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych, jednak po takich incydentach raczej nie będzie chciała kontynuować współpracy z Elonem Muskiem. Po kilku miesiącach wymiany zdań wreszcie przyszła pora na oficjalny werdykt.

Tesla uniewinniona, a pożary paneli słonecznych winą samej sieci sklepów?

Tak właśnie wygląda oficjalne oświadczenie, jakie pojawiło się wczoraj w sieci. Mam co do niego wiele wątpliwości, bowiem wszystko wskazywało na to, że wina Tesli jest niemal oczywista. O ile usterki w samochodach elektrycznych można jeszcze wytłumaczyć błędną eksploatacją, tak pożary paneli słonecznych czym? Walmart oświadczył, że to realizator zamówienia przysłał swoich fachowców, by dokonali montażu. Nie było więc mowy o żadnych niedopatrzeniach sklepów, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pożary pojawiły się aż w siedmiu budynkach.

A jednak! Tesla wychodzi zwycięsko z tej sytuacji, znowu pokazując, że nic nie jest w stanie jej przeszkodzić w rozwoju. Wspólnie z Walmart wygłosiła informację o rozwiązaniu sporu oraz problemów z panelami, nie podając jednak szczegółów ugody.

Jak dalej potoczy się los paneli słonecznych?

Można podejrzewać, że Elon Musk dążył do tego, by jego firma nie straciła w oczach swoich odbiorców. Zależy mu na najwyższym bezpieczeństwie podczas użytkowania każdego z produktów, stąd też pojawiły się doniesienia o tajnym projekcie Project Titan. Miał on sprawnie usunąć wszystkie usterki, jakie mogłyby doprowadzić do pożaru paneli słonecznych. Dla obu przedsiębiorców najważniejszy jest fakt, że spór został rozwiązany i zapewne każdy z nich będzie miał z tego jakieś korzyści.

Źródło: The Verge