Aktualności Rowery elektryczne

Porsche Taycan Cross Turismo to najszybsze elektryczne kombi, jakie kupicie w salonie. Jest też bardziej przestronne, zabierze w podróż rowery i dysponuje pakietem Off-Road4 min czytania

8 marca 2021 3 min read

Porsche Taycan Cross Turismo to najszybsze elektryczne kombi, jakie kupicie w salonie. Jest też bardziej przestronne, zabierze w podróż rowery i dysponuje pakietem Off-Road4 min czytania

Porsche zaprezentowało nowy wariant elektrycznego modelu Taycan. Jest o 47 tysięcy zł droższy od bazowego, ale jest też bardziej przestronny, mocniejszy i można zamówić do niego ciekawe dodatki. Poznajcie Porsche Taycan Cross Turismo.

O Porsche Taycan w nadwoziu sedan pisaliśmy już wielokrotnie, o Porsche Taycan Cross Turismo również wiedzieliśmy – całkiem dobrze radziło sobie na torze Nürburgring. Niemiecka firma nie zamierza trzymać tego modelu dłużej w tajemnicy i prezentuje go oficjalnie.

Porsche Taycan Cross Turismo w nadwoziu kombi

Karoseria w stylu kombi miała wpływ na poprawę ergonomii i komfortu. Dla przykładu wersja Cross Turismo daje o 9 mm więcej przestrzeni nad głową dla kierowcy oraz aż 47 mm z tyłu. Tylny bagażnik powiększył się o 46 litrów, dzięki czemu może teraz spakować 446 litrów bagażu. Całkowita przestrzeń ładunkowa po złożeniu tylnego rzędu siedzeń wynosi 1200 litrów.

Porsche Taycan Cross Turismo

Znaczącą cechą nowego Taycan Cross Turismo jest również dodatkowy pakiet Off-Road Design, który zwiększa prześwit pojazdu o 30 mm oraz zmienia nadkola pojazdu na takie, którym nie zaszkodzi przypadkowe zarysowanie w terenie. Nowym jest również tryb Gravel, który ma pomagać podczas jazdy na sybkiej nawierzchni.

Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Cross Turismo dostępna w 4 wariantach

Już od chwili premiery oferowane są cztery odmiany Porsche Taycan Cross Turismo. Standardowe wyposażenie każdej z nich obejmuje akumulator Performance Plus o łącznej pojemności 93,4 kWh. Gama wariantów obejmuje:

  • Taycan 4 Cross Turismo o mocy 280 kW (380 KM), moc w trybie overboost z Launch Control: 350 kW (476 KM), przyspieszenie 0-100 km/h: 5,1 s, prędkość maksymalna: 220 km/h, zasięg (WLTP): 389-456 km
  • Taycan 4S Cross Turismo o mocy 360 kW (490 KM), moc w trybie overboost z Launch Control 420 kW (571 KM), przyspieszenie 0-100 km/h: 4,1 s, prędkość maksymalna: 240 km/h, zasięg (WLTP): 388-452 km
  • Taycan Turbo Cross Turismo o mocy 460 kW (625 KM), moc w trybie overboost z Launch Control 500 kW (680 KM), przyspieszenie 0-100 km/h: 3,3 s, prędkość maksymalna: 250 km/h, zasięg (WLTP): 395-452 km
  • Taycan Turbo S Cross Turismo o mocy 460 kW (625 KM), moc w trybie overboost z Launch Control 560 kW (761 KM), przyspieszenie 0-100 km/h: 2,9 s, prędkość maksymalna: 250 km/h, zasięg (WLTP): 388-419 km

Standardem we wszystkich czterech wariantach jest zaawansowane technicznie podwozie z napędem na wszystkie koła oraz adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Opcjonalny pakiet Off-Road Design pozwala zwiększyć prześwit nawet o 30 mm. Oznacza to, że Taycan Cross Turismo może być również użytkowany w wymagającym terenie. Jego sprawność podczas jazdy po wyboistych drogach poprawia standardowy tryb Gravel.

 

Design modelu Taycan Cross Turismo jest bardzo zbliżony do wyglądu koncepcyjnego studium Mission E Cross Turismo, zaprezentowanego podczas salonu samochodowego w Genewie w 2018 r. Jego sylwetkę definiuje sportowa, opadająca ku tyłowi linia dachu, przez projektantów Porsche nazywana „flyline”. Elementy wzornictwa odwołującego się do świata off-roadu obejmują nakładki nadkoli, unikalne dolne części przedniego i tylnego zderzaka oraz progi. Z pakietem Off-Road Design nowy Taycan Cross Turismo zyskuje specjalne klapy w rogach przedniego i tylnego zderzaka oraz na końcach progów. Z jednej strony podkreślają one efektowny wygląd, z drugiej – zapewniają ochronę przed uderzeniami kamieni. – czytamy w komunikacie prasowym.

Porsche Taycan Cross Turismo

Nowe Akcesoria bagażnik rowerowy oraz rowery elektryczne

Porsche przygotowała nie lada niespodziankę, dla miłośników aktywnego wypoczynku. Dla nowych modeli Cross Turismo inżynierowie z firmy Porsche przygotowali specjalny bagażnik rowerowy, który może pomieścić do 3 rowerów, różnego rodzaju. Co więcej, bagażnik ten skonstruowano tak, by klapa tylna otwierała się bez zdejmowania rowerów z bagażnika.

Porsche Taycan Cross Turismo

Cena i dostępność

Nowe Porsche Taycan Cross Turismo trafi na rynek latem 2021 r. Ceny wersji Taycan 4 Cross Turismo rozpoczynają się od 436 tysięcy złotych, wersji Taycan 4S Cross Turismo – od 486 tys. zł, wersji Taycan Turbo Cross Turismo – od 668 tys. zł, a wersji Taycan Turbo S Cross Turismo – od 810 tys. zł.

Porsche Taycan Cross Turismo

Warto zaznaczyć, że nasza rodzima strona Porsche dysponuje już działającym konfiguratorem, który można znaleźć pod tym adresem. 

Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej oraz na oficjalnej stronie Porsche.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x