Auto Wieści

Porsche 911 z silnikiem Tesli może być Twoje za 10 dolarów. To nie clickbait2 min read

9 marca 2020 3 min read

Porsche 911 z silnikiem Tesli może być Twoje za 10 dolarów. To nie clickbait2 min read

Ameryka to kraj skrajności. Jednego dnia można zbić tam fortunę, a drugiego ją stracić. Są tam też loterie, w których zamiast pieniędzy można wygrać wyjątkowe przeżycia i wrażenia. Jedna z nich pozwala stać się posiadaczem legendarnego Porsche 911, zasilanego sercem Tesli i to za 10 dolarów. Co więcej, w jego bagażniku jest 20000 dolarów na „drobne” wydatki. Wszystko to w szczytnym celu!

Należą się Wam wyjaśnienia, cała akcja to jedna z ofert serwisu Omaze. Biorąc w niej udział macie szanse na wygranie klasycznego Porsche 911 przerobionego na EV, przy pomocy silnika i części Tesli. Dodatkowo w bagażniku schowano walizkę, a w niej 20000 dolarów. To nie żart ani przekręt — to wszystko dzieje się w szczytnym celu.

Omaze to serwis, który naprawdę pomaga i ma fajne nagrody

Omaze to założony w 2012 serwis charity crowdfunding. Ma na celu zbieranie środków na określony cel dla konkretnej organizacji. Po jej zakończeniu uczestnicy otrzymują informacje o realizacji celu oraz film, który to dokumentuje. Obecnie trwa kilka zbiórek z różnymi nagrodami.

Porsche 911 EV

Zamiast zwykłej zbiórki, serwis organizuje loterię. Kupując losy i pakiety losów, można stać się posiadaczem wyjątkowych przedmiotów i wrażeń. Dochód z akcji przeznaczony jest na jedną konkretną organizację. Jeśli zdecydujesz się kupić los, zyskasz możliwość pójścia na premierę nowego Bonda z odtwórczynią roli Moneypenny. Może bardziej interesuje Cię wygranie Forda Raptora od Kena Blocka albo podróż na Antarktydę z ekspedycją National Geographic lub prostu 100000 dolarów, żeby na nowo ułożyć sobie życie? Nie ważne co byś wybrał, ja chce Ci pokazać wyjątkowe Porsche.

Porsche 911 EV

Klasyczne Porsche 911 z sercem Tesli

Niedawno przedstawiciele Porsche zarzekali się, że model 911 nigdy nie będzie elektryczne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by konwersji dokonać samemu. Nawet jeśli ma to być klasyczne 911 z 1968 roku w kultowym kolorze Irish Green.

Porsche 911 EV

Omaze w kolejnej ze swoich loterii proponuje wyjątkową nagrodę. Porsche 911 z 1968 roku przeszło konwersję do wersji elektrycznej. Sercem klasycznego wozu jest silnik i instrumenty napędowe Tesli P85. Dzięki temu moc wzrosła z seryjnych 90 KM do ponad 500 KM! Zasięg pojazdu to niecałe 200 km przy prędkości autostradowej – to też całkiem nieźle!

Porsche 911 EV

W oryginalnym Porsche poczyniono kilka zmian. Teraz dysponuje nowoczesnym, mocnym oświetleniem LED, wstawkami z włókna węglowego, nowoczesnym zawieszeniem i hamulcami oraz nagłośnieniem Alpine z Bluetooth.

Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w loterii, swoje pieniądze przeznacza na pomoc Petersen Automotive Museum.

Petersen Automotive Museum