Wieści

Peugeot e-208 debiutuje na targach Fleet Market w Warszawie3 min read

25 listopada 2019 3 min read

Peugeot e-208 debiutuje na targach Fleet Market w Warszawie3 min read

W ubiegłym tygodniu w warszawskim Global Expo odbyły się tegoroczne targi motoryzacyjne i biznesowe Fleet Market. Podczas ich trwania wystawcy zaprezentowali między innymi najnowsze modele pojazdów, jakie mają trafić do polskich salonów już niebawem. Wśród nich pojawił się także interesujący elektryk – Peugeot e-208, który przyciągnął wzrok niejednego uczestnika wydarzenia. Pewnie jesteście ciekawi, co takiego tym razem francuski producent pokazał w swoim aucie?

Podczas targów pojawiło się kilka marek, które zaprezentowały pojazdy elektryczne. Z nowości pojawiły się między innymi: MINI Cooper SE, Hyundai IONIQ Electric oraz Peugeot e-208. Już niebawem dołączą one do oferty krajowych dealerów i co ciekawe, część z nich załapie się także na rządowe dofinansowanie zakupu elektryków. Swoją uwagę skupię jednak na francuskim koncernie i innowacjach, jakie pojawiły się w najnowszym Peugeocie. A możecie mi wierzyć, że ich nie brakowało.

peugeot e-208

Elektryczny „lew” o niesamowitym designie

Trzeba przyznać, że najnowsza odsłona Peugeota 208 znacznie upodobniła się do modelu 508. Głównie za sprawą układu reflektorów, pionowych świateł do jazdy dziennej i charakterystycznej osłony chłodnicy. Nabrał on bardziej wyrafinowanego i sportowego wyglądu, co na pewno przełoży się także na komfort jazdy. Poza zmianą w nadwoziu można także zaobserwować wiele ciekawych innowacji we wnętrzu tego modelu. Największą furorę w czasie targów zrobił Peugeot i-CockpitR 3D – trójwymiarowy schemat wykorzystany również w poprzednim 508. Dzięki temu e-208 wydaje się bardziej funkcjonalny i dopieszczony pod każdym względem.

cockpit 3d

Nie można pominąć tak ważnego aspektu, jakim jest kierownica. Najnowszy Peugeot e-208 i jego spalinowy odpowiedni otrzymały kierownicę spłaszczoną od góry i od dołu, co nawiązuje do sportowych pojazdów. Zadbano także o wyższą jakość materiałów we wnętrzu czy lepsze wyciszenia, co tylko przekonuje do tego, by lepiej zapoznać się z tym modelem.

Peugeot e-208 – cena oraz specyfikacja

Elektryczna wersja Peugeota 208 została wyposażona w silnik o mocy 136 KM oraz baterię o pojemności 50 kWh. Dzięki temu w cyklu mieszanym pojazd jest w stanie przejechać około 340 km, co jest naprawdę dobrym wynikiem, jak na tę klasę pojazdów. Co ciekawe, wystarczy 30 min ładowania, aby bateria uzupełniła się do 80%, a to wystarczy na pokonanie kolejnych 250 kilometrów.

peugeot e-208

Najtańsza z dostępnych elektrycznych wersji ma kosztować 124900 zł. Oznacza to, że każdy, kto zdecyduje się na zakupienie podstawowego modelu bez żadnych modyfikacji, otrzyma dofinansowanie od rządu.

Co jednak znajduje się w e-208 Active?

  •  reflektory LED,
  • system bezkluczykowego uruchamiania,
  • felgi stalowe 16” z kołpakami,
  • tempomat z ogranicznikiem,
  • klimatyzacja automatyczna jednostrefowa

oraz wiele więcej.

Jeśli więc szukacie pojazdu, który mieści się w kwocie dofinansowania, to weźcie również pod uwagę najnowszego Peugeota. Ma on naprawdę wiele do zaoferowania – nie tylko świetny wygląd czy nowoczesne wnętrze, ale także zasięg, jaki w zupełności wystarczy do pokonywania codziennych tras do pracy.

Źródło: Francuskie.pl