Auto Wieści

Nowy elektryk od Peugeota – można rezerwować model E-2083 min read

26 sierpnia 2019 2 min read

Nowy elektryk od Peugeota – można rezerwować model E-2083 min read

Pierwsze informacje dotyczące nowego pojazdu elektrycznego od Peugeota pojawiły się już kilka miesięcy temu. Od tamtej pory można było już zobaczyć prezentację wizualną oraz zapoznać się ze specyfikacją pojazdu. Mowa oczywiście o ekologicznym napędzie oraz teoretyzowanym zasięgu samochodu, co jak na klasę B może się okazać prawdziwym hitem. W ubiegłym tygodniu ruszyły jednak zapisy na zakup modelu E-208, dlatego postanowiłam przyjrzeć się nieco bliżej temu cudeńku francuskiej technologii.

Nowy Peugeot E-208 to samochód miejski, całkowicie zasilany energią elektryczną. Jest to pierwszy taki model z gamy francuskich samochodów (nie licząc e-legend concept), który może okazać się strzałem w dziesiątkę! Dynamiczne przyspieszenie, niewielka waga i 100% napęd elektryczny, a to wszystko zamknięte w bardzo stylowej zabudowie. Producent zapewnia, że spełni on oczekiwania każdego wymagającego użytkownika, który ceni sobie zarówno komfort, jak i ekonomiczność.e-208

Peugeot E-208 i pierwsze rezerwacje u producenta

Informacja o składaniu wstępnych rezerwacji na samochód na pewno nieco zdziwiła wielu kierowców. Peugeot jednak poszedł z duchem czasu i otworzył specjalną platformę, gdzie można zapisać się do kolejki w celu zakupu najnowszego E-208. Ze wszystkich podanych informacji wynika, że to właśnie osoby z rezerwacji będą miały pierwszeństwo do zakupu – w zależności od swojej pozycji na liście. Dodatkowo otrzymają one zestaw do ładowania domowego oraz kartę do ładowania o dość sporej wartości. To jednak nie wszystko!

Koszt takiej rezerwacji wynosi jedyne 208 zł! Jest ona traktowana jako kaucja, która w momencie rozmyślenia się od kupna w całości trafia z powrotem do portfela kupującego. Jest to niezwykle ważna informacja, złożenie rezerwacji nie zobowiązuje bowiem wcale do kupna. To, czy kierowca zdecyduje się na zakup nowego pojazdu elektrycznego, okaże się na pewno dopiero w październiku, kiedy rozpocznie się realizacja zleceń.

Kilka faktów o Peugeot E-208

Jako prawdziwa wielbicielka samochodów francuskich (wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie), postanowiłam nieco przybliżyć Wam elektryczny model od Peugeota. Najważniejszą informacją jest fakt o całkowitym zasilaniu elektrycznym – oznacza to, że w przypadku rozładowania baterii nie pozostaje nic innego, jak znalezienie w pobliżu stacji. Czas ładowania do około 80% baterii wynosi zaledwie 30 minut, czym Peugeot dorównuje topowym markom pojazdów elektrycznych na rynku. Poza tym został on wyposażony w 2 tryby hamowania, odzyskujące energię, 3 silniki o mocy: 82, 100 oraz 136 KM (często pojawiający się w wielu modelach Peugeota), a także bogate wyposażenie standardowe. W zależności od wybranej wersji są one w stanie na pełnej baterii pokonać odległość rzędu 250-400 km.

Moim zdaniem wyjątkowość tego samochodu podkreśla przede wszystkim jego wygląd – zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Sportowa linia pojazdu, umiejscowienie dodatkowych świateł czy kompaktowa kierownica, dzięki temu na pewno każdy kierowca doceni nowe francuskie auto. Gdybym tylko miała okazję, to chętnie spróbowałabym swoich sił za kierownicą takiego auta. A Wy jak oceniacie te francuskie dzieło?