Auto Moto Wieści

Morris prezentuje elektryczny samochód dostawczy w wersji retro2 min read

18 listopada 2019 2 min read

Morris prezentuje elektryczny samochód dostawczy w wersji retro2 min read

Pierwsza furgonetka od Morrisa podbiła rynek europejski w 1948 roku. Wtedy jej design był uznany za wyjątkowy, co sprawiło, że model J był obecny niemal wszędzie. W tym roku koncern zamierza powrócić z odmienioną wersją swojego dostawczaka, jako pojazdu elektrycznego. Czy znów zyska on tak wielu fanów?

Myślę, że największą uwagę zwraca przede wszystkim styl retro. Projekt jest daleki pod względem wyglądu od najnowszych samochodów elektrycznych, które wyróżniają się smukłą sylwetką oraz bogatą karoserią. Cechuje go tradycyjna kolorystyka oraz wykorzystanie elementów charakterystycznych dla dawnych lat. Morris JE to nowe spojrzenie na klasyczne pojazdy dostawcze, co może zapewnić mu sukces w czasach, gdy ceni się powrót do przeszłości.

morris

Elektryczna furgonetka Morris JE jako połączenie nowej technologii z tradycyjną stylistyką

Udoskonalona wersja furgonetki od Morrisa ma być całkowicie elektrycznym pojazdem, zasilanym litem. Jego karoseria ma zostać zbudowana z włókna węglowego, a we wnętrzu wykorzystano technologie przyszłości, które mają odpowiadać potrzebom współczesnych kierowców. Mimo to cały urok pojazdu tkwi w jego klasycznym wyglądzie, niezmienionym od wielu lat. Producent uważa, że to właśnie pozostanie przy tradycyjnej koncepcji furgonetki, może zagwarantować mu sukces.

morris

Specyfikacja techniczna oraz planowane rozpoczęcie sprzedaży

Pierwsze informacje o pracach nad Morris JE pojawiły się w październiku. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, jak dokładnie ma wyglądać furgonetka. Na całe szczęście nie trzeba było długo czekać, by poznać nie tylko wygląd, ale i część specyfikacji technicznej. Producent zapowiada, że dzięki lekkiemu podwoziu całkowity zasięg będzie oscylował w granicy 320 km, co powinno wystarczyć na potrzeby furgonetki. Mimo niskiej wagi konstrukcja jest na tyle solidna, że ładowność ma wynosić prawie tonę! Jest to imponujący wynik, który powinien spełnić potrzeby użytkowników niewielkich samochodów dostawczych.

morris

Trzeba przyznać, że projekt jest naprawdę imponujący – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Morris zapowiada, że przewiduje wartość pojazdu na około $75 000, co czyni model JE najdroższym w swojej klasie. Czy rzeczywiście będzie on warty swojej ceny? Furgonetka ma trafić na rynek dopiero pod koniec 2021 roku, jednak będziemy czekać na najnowsze doniesienia o tym projekcie.

Źródło: Greencarreports