Auto Wieści

Lucid pokazuje prototypy swojego super samochodu2 min read

13 maja 2020 2 min read

autor:

Lucid pokazuje prototypy swojego super samochodu2 min read

Lucid Air to samochód marzeń. Już pierwsze przecieki stawiają go w tej kategorii. Moc 1000 koni mechanicznych, zasięg 650 kilometrów na jednym ładowaniu, prędkość ponad 300 km/hm, autonomia, czy luksusowe wnętrze sprawiają, że ten samochód jest wyjątkowy. Temu pojazdowi dano już łatkę „pogromcy Tesli”. Ostatnio Lucid pokazał, że już zbudował ponad 40 prototypów Lucid Air w wersji beta. Pokazał to w formie filmu. Firma prezentuje swoje piękne auto w naprawdę fajny sposób.

Ciekawostką jest, że prototypy beta samochodów Lucid Air są zakamuflowane w czterech charakterystycznych wersjach. Producent organizuje „konkurs”, czy widzowie potrafią rozpoznać jaki element samochodu został inspiracją wzorów na zdjęciach i filmie. Zachęca do śledzenia swoich mediów społecznościowych, gdzie wkrótce ma podzielić się historią, kryjącą się za każdym z wzorów kamuflażu Lucid Air Beta.

Zbudowaliśmy ponad 40 prototypów Lucid Air beta – i budujemy dziesiątki kolejnych – z których każdy ma wyznaczony cel w naszym kompleksowym programie testów. – napisano w wiadomości medialnej.

Prototypy Lucid Air przejeżdżają duże odległości na autostradzie lub krążą po torze testowym, żeby dopracować i zweryfikować zaawansowaną technologię Lucid Air i zmieniającą wydajność. Na przykład prototypy beta przetrwały zamrożone północne krańce Minnesoty podczas testów zimowych…

…i przejechały między San Francisco i Los Angeles ponad 400 milową trasę, czyli 650 kilometrów na jednym ładowaniu.

Wszystko w ramach przygotowań do produkcji Lucid Air w pierwszej w Ameryce Północnej fabryce pojazdów elektrycznych w Casa Grande w Arizonie. Do tej fabryki już docierają pierwsze elementy niezbędne do produkcji samochodów. Linie produkcyjne do tworzenia Lucid Air będą obejmować urządzenia pochodzące od wiodących światowych dostawców w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Korei Południowej i Meksyku oraz Japonii.

Lucid Air to piękny samochód. Nie możemy się doczekać, kiedy pojawi się już pełna wersja. To na razie tylko marzenie. Lucid Air w wersji najdroższej ma  kosztować ponad 100 tysięcy dolarów. Za to mamy dostać dwa silniki o łącznej mocy ponad 1 000 koni mechanicznych, zasięg 650 kilometrów na jednym ładowaniu, czas do setki w 2,5 sekundy oraz autonomiczną jazdę. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów. Warto jednak obejrzeć filmy udostępnione przez producenta, ponieważ Lucid pięknie o swoim samochodzie opowiada.