Auto Wieści

Publiczna ładowarka do elektryków zasilana Słońcem2 min read

19 maja 2020 2 min read

autor:

Publiczna ładowarka do elektryków zasilana Słońcem2 min read

Ładowarka do samochodów elektrycznych, która jest zasilana energią słoneczną – super :). Do tego ta ładowarka jest niezależna od sieci elektrycznej – nie trzeba doprowadzać do niej żadnych mediów. Nie generuje więc dodatkowych opłat. Dodatkowo można łatwo ją przenieść w inne miejsce. Jeżeli nagle wyłączą prąd (z miliona różnych powodów np. pożarów lasów), to z takiej ładowarki można zawsze naładować. Oczywiście prąd z niej jest za darmo. Mały szkopuł, że jest dostępna w słonecznej Kalifornii, gdzie energii słonecznej jest sporo.

Taką ładowarkę od Envision Solar International, Inc. kupiło miasto Richmond w Kalifornii.  Richmond wdrożyło w Marina Bay Park zasilany energią słoneczną produkt EV ARC 2020 do ładowania pojazdów EV. Jednostka zawiera awaryjny panel zasilania, który umożliwia dostęp do energii elektrycznej w przypadku awarii zasilania, takich jak wyłączniki bezpieczeństwa publicznego. Ponieważ jednostka jest zasilana przez Słońce, nie jest uzależniona od sieci. Miasto Richmond udostępniło ładowarkę publicznie za darmo na Drive on Sunshine.

„Wybraliśmy EV ARC, ponieważ jest to ładowarka zasilana energią słoneczną poza siecią, która pozwala zaoszczędzić koszty budowy instalacji w mieście, nie generuje rachunków za media i może zostać przeniesiona w razie potrzeby”, powiedział Denée Evans z Działu Usług Transportowych Miasta Richmond. „Dodanie EV ARC uzupełnia nasze strategie„ First Mile Last Mile ”mające na celu zwiększenie dostępu i łączności. Jednostka jest również częścią planu gotowości kalifornijskiego miasta na wypadek awarii i planowania odporności energetycznej. Ładowarka będzie służyła jako podwójne źródło energii elektrycznej podczas przerw w dostawie prądu, co jest szczególnie ważne w związku z nadchodzącymi odcięciami zasilania bezpieczeństwa publicznego, które stały się sezonową normą zapobiegania pożarom w rejonie Zatoki. ”

Kalifornia jest największym odbiorcą pojazdów elektrycznych w USA z udziałem 47% w całym kraju. Stan wyznaczył sobie cel, aby do 2025 roku jeździło 1,3 miliona pojazdów elektrycznych na drogach. Zarządzeniem gubernatora ma być zainstalowanych 250 000 stacji ładowania do ich zasilania. Ładowarka EV ARC to jeden z najszybszych i najtańszych wyborów, aby zrealizować ten cel.

Pomysł Envision Solar na przenośną i niezależną ładowarkę od sieci jest naprawdę dobry. Połączenie energii ze słońca oraz samochodów elektrycznych – to jeden z najlepszych wynalazków, które mogą nam pomóc w przejście na zieloną energię.

źródło: Materiały Prasowe