Auto Wieści

Powstanie elektryczna Karma Revero GTE o zasięgu aż 650 km2 min read

20 kwietnia 2020 2 min read

autor:

Powstanie elektryczna Karma Revero GTE o zasięgu aż 650 km2 min read

Karma Automotive, poprzednio znana jako Fisker, ogłosiła niedawno, że w 2021 roku będzie można kupić pierwszy całkowicie elektryczny pojazd tego producenta. Będzie to nowa wersji sedana Revero z zasięgiem do 400 mil oznaczona jako Revero GTE.

Poprzednik Fisker Automotive pokazał się światu produkując samochód Fisker Karma. Niestety kilka lat temu zbankrutował, a majątek firmy został zakupiony przez chińską firmę Wanxiang Group. To trochę mylące, ale nowi właściciele zmienili nazwę firmy na „Karma Automotive”, a nazwę samochodu z „Karma” na „Revero”. W poprzednim roku sprzedali około 1000 sztuk. Ceny Karma Revero zaczynają się od 144800 dolarów, czyli lekko ponad 600 tys. złotych.

Całkowicie elektryczna Karma

Obecnie samochód Karma Revero korzysta z hybrydowego układu napędowego typu plug-in. Jednak Karma Automotive ogłosiła właśnie rozszerzenie tej serii o nowy model Karma Revero GTE. 

Karma Revero

GTE będzie pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem firmy i stanowi uzupełnienie oferty luksusu, zrównoważonego rozwoju i technologii w południowej Kalifornii. – podano w komunikacie firmy.

Revero GTE dołączy do GTS, GT i oryginalnego Revero jako czwarty model w rodzinie Revero firmy Karma. Na początek zaoferują dwie wersje o zasięgu 200 (ok. 320 km) i 300 mil (ok. 480 km). Później będzie dostępna też 400-milowa (ok. 650 km) wersja „hiper-zasięgu”. 

– Nowy model będzie wykorzystywał słynny język projektowania firmy, oferując jednocześnie optymalny poziom wydajności, technologii i charakterystycznych luksusowych funkcji. – ponownie przeczytamy w komunikacie Karma Automotive

Nowa całkowicie elektryczna wersja Revero ma korzystać z nowej platformy pojazdu E-Flex firmy Karma zaprojektowanej dla całkowicie elektrycznego podwozia z układami akumulatorów o zwiększonym zasięgu.

Karma Revero Karma Revero

Karma opublikowała niektóre spodziewane specyfikacje nowego Revero GTE 2021. GTE ma mieć przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż 3,9 sekundy. Początkowa opcja to standardowa opcja zasięgu około 200 mil całkowitego zasięgu z akumulatorem litowo-jonowym NMC 75kWh (niklowo-manganowo-kobaltowy) oraz druga opcja o rozszerzonym zasięg z całkowitym zasięgiem 300 mil i baterią NMC o mocy 100 kWh. Samochody będzie można ładować poprzez szybkie ładowanie DC 150kW. Ładowanie AC przy 11 kW, GTE osiągnie pełne naładowanie w ciągu jednej nocy. 

Jakie szczegóły będzie miał samochodów z zagadkowym „hiper-zasięgiem” dowiemy się w późniejszym terminie. Zamówienia w przedsprzedaży zostaną otwarte w najbliższych miesiącach, a pierwsze dwie wersje będą dostępne wiosną 2021 r. w USA, w Chinach i Europie na jesień 2021 roku. Nie wiemy jaka będzie cena nowego elektryka Karma Revero GTE, ale to nie będzie tani samochód 😊.

Źródło: Komunikat prasowy.


Autorem wpisu gościnnego jest Marcin Wirkus.