Auto Wieści

Jaguar Vision Gran Turismo Coupe – elektryczny samochód złożony z pikseli2 min read

26 października 2019 2 min read

Jaguar Vision Gran Turismo Coupe – elektryczny samochód złożony z pikseli2 min read

Jaguar od zawsze uważany był za markę luksusową. Pasjonaci drogich samochodów na pewno zdają sobie sprawę, jak komfortowa jest jazda jednym z takich modeli. Zwłaszcza jeśli mowa o autach elektrycznych i modelu I-Pace, który cieszy się sporym zainteresowaniem kierowców. Teraz marka postanowiła pójść w nieco inną stronę, tworząc EV typowo pod wyścigi. O czym mowa?

Producent zapowiedział, że weźmie udział w wyjątkowym projekcie Vision Grand Turismo. Mają się tam znaleźć naprawdę wyjątkowe koncepcje samochodów, w tym właśnie elektryczny Jaguar. Wprowadzenie pojazdów zasilanych energią elektryczną do gry wyścigowej może przekonać wielu kierowców, jaką moc w sobie kryją takie silniki. Jesteście ciekawi, jak wygląda prototyp? Oto przed Wami Jaguar Vision Gran Turismo Coupe!

jaguar vision gran turismo coupe

Sportowy i elektryczny Jaguar już niebawem na PS4

Vision Gran Turismo to nic innego jak seria fikcyjnych samochodów koncepcyjnych, opracowana przez wiodące marki na rynku. Wykorzystywane są tam nowatorskie technologie napędu, aerodynamiki oraz wiele więcej, dzięki czemu auta te są tak wyjątkowe. W listopadzie ma pojawić się kolejna aktualizacja na PS4, która wprowadzi do gry właśnie nowy model Jaguara. Będzie to kolejny – szybki i elegancki samochód elektryczny, jaki ma pojawić się w aktualnej serii. Zobaczcie, jak się prezentuje sportowa sylwetka Jaguara.

jaguar vision gran turismo coupe

Samochód z pikseli, czyli Jaguar vision gran turismo Coupe

Wirtualny samochód od Jaguara ma posiadać moc ok. 750 kW, a to wszystko dzięki trójsilnikowemu napędowi na wszystkie cztery koła. Sam producent twierdzi, że wygląd był inspirowany wszystkimi historycznymi modelami, także wewnątrz. Znajdziemy tam przezroczyste wyświetlacze, system AI z hologramem na desce, a także KITT-E. Projektowanie samochodów z dbałością o najmniejsze detale ze względu na grę mogłoby wydawać się dziwne. Jaguar jednak w ten sposób może przekonać użytkowników także do swoich pojazdów w rzeczywistości, jak wcześniej zrobiło do Audi czy Toyota.

Powstanie takiego projektu nie gwarantuje, że kiedykolwiek ujrzymy Jaguara Vision Gran Turismo Coupe na drogach. Małe są szanse, że producent podejmie się realizacji swoich założeń, ale być może część z nich wykorzysta w swoich przyszłych projektach EV. Tymczasem nacieszcie się jednak widokiem sportowej sylwetki, by móc już niedługo poczuć także wyjątkową moc tego egzemplarza.

Źródło: The Verge