Auto Wieści

Innogy GO! wprowadza elektryczne samochody dostawcze3 min read

29 listopada 2019 3 min read

Innogy GO! wprowadza elektryczne samochody dostawcze3 min read

Już niedługo Innogy Polska startuje z pilotażową usługą car sharingu elektrycznych samochodów dostawczych, która uzupełni istniejącą ofertę Innogy GO! Jakub miał okazję przetestować elektryczne BMW z oferty Innogy Polska. Jego relacje znajdziecie w tym wpisie.

28 listopada Innogy Polska uruchamia pilotażową usługę elektrycznego car sharingu dla samochodów dostawczych pod znaną już w Warszawie marką Innogy GO!. Pięć aut udostępnionych zostanie klientom sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech punktach w Warszawie. Tym samym, samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN uzupełnią flotę Innogy GO! Celem projektu jest wyjście naprzeciw potrzebom klientów, którzy potrzebują przewieźć przedmioty o większych gabarytach. W 100% elektryczne vany, z których mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać w ofercie Innogy GO!, umożliwią im transport np. materiałów budowlanych czy zakupionych mebli bez konieczności posiadania własnego pojazdu przystosowanego do tego celu, czy korzystanie z usług firm transportowych. Rozwiązanie to może być także wykorzystywane przy przeprowadzkach.

Usługa Innogy GO! uruchomiona w kwietniu br. przez Innogy Polska, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem warszawiaków. Możliwość wynajmu aut elektrycznych na minuty, korzystanie z buspasów, brak konieczności opłacania parkowania oraz ekologiczny wymiar tej usługi są zaletami, które najczęściej wymieniają użytkownicy car sharingu innogy. Dlatego chcemy zaproponować mieszkańcom stolicy również pojazdy typu van. Oferta jest odpowiedzią na potrzeby transportowe związane z przewożeniem towarów o większych gabarytach, przy zachowaniu ekologicznego charakteru usługi Innogy GO! – mówi Janusz Moroz, Członek Zarządu ds. Handlu w Innogy Polska.

innogy go

Aby wypożyczyć elektrycznego vana, wystarczy skorzystać z tej samej aplikacji Innogy GO!, która jest dedykowana dla dostępnych obecnie w Warszawie BMW i3. Nowy użytkownik może zainstalować ją pobierając z oficjalnego sklepu dla systemu Android lub iOS. Po zarejestrowaniu się i podaniu wymaganych danych, utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu w prosty i szybki sposób będzie można skorzystać z obu opcji: na mapie będą widoczne zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. 

W pilotażowej fazie projektu, do użytku oddanych zostało 5 elektrycznych vanów, które będą czekały na klientów w trzech lokalizacjach: IKEA Targówek, IKEA Janki oraz Towarowa 22. Użytkownicy, po skorzystaniu z usługi będą mogli oddać auto do jednej z tych stref, tak by było od razu dostępne dla kolejnego użytkownika. 

Koszt jazdy rozliczony będzie godzinowo oraz minutowo i różnić się będzie w zależności od wybranej marki samochodu. Użytkownik nie będzie obciążany za przejechane kilometry, a jedynie za czas trwania usługi. Wybrać będzie mógł z dwóch pakietów – w zależności od marki cena za minutę wyniesie 1,19 zł w pakiecie Basic lub 1,39 zł w pakiecie Premium. Auto będzie można wynająć również w pakietach: za godzinę zapłacimy od 49 zł, za 3 godziny – od 139 zł, zaś w przypadku najmu na całą dobę cena wyniesie od 289 zł.

Firma Innogy zbiera opinie użytkowników na temat nowej usługi. Każdy użytkownik, który wypełni ankietę po skorzystaniu z vana elektrycznego przez minimum 30 min, otrzyma 15-minutowy kod promocyjny na przejazd BMWi3. Informacja o ankiecie znajduje się w vanach oraz na stronie internetowej www.innogy.pl

Więcej informacji o usłudze innogy go! i testowej ofercie elektrycznych vanów dostępnych jest na stronie www.innogygo.pl. 

Zdaniem Rozładowanych:

Samochody na minuty (lub godziny) to niewątpliwie ciekawa oferta. Oferta Innogy Polska jest ciekawa zwłaszcza dla miłośników elektromobilności. Teraz gdy operator wprowadził do niej pojazdy dostawcze w wersji elektrycznej, nabiera ona pełniejszego wymiaru.

To nie tylko świetna usługa, dla osób chcących wynająć „bagażówkę”, to też świetna okazja przy przyjrzeć się dokładnie pojazdom użytkowym EV, jeśli prowadzicie własny biznes. Do dyspozycji mamy kilka najpopularniejszych — Renault, Nissan, Volkswagen i MAN.