Auto

Hybrydowy Golf GTE dostępny już na polskim rynku. Znamy cenę!2 min read

7 września 2020 2 min read

Hybrydowy Golf GTE dostępny już na polskim rynku. Znamy cenę!2 min read

Volkswagen wprowadził do sprzedaży na polskim rynku Golfa GTE z silnikiem hybrydowym typu plug-in. Ceny zaczynają się od 169 890 zł.

Jak popularny jest Volkswagen Golf, można zauważyć na polskich ulicach. Niektórym kojarzy się jedynie z popularnym 1.9 TDI pod maską, młodym kierowcą, a na dodatek soczystym basem wydobywającym się ze świeżo zamontowanego nagłośnienia. Jednak to już nie te czasy. Młodzież przerzuciła się w znacznej części na inne auta, a Golf zyskuje na statusie i wartości. Idąc z duchem czasów, powstała wersja GTE z hybrydowym silnikiem typu plug-in, która właśnie trafiła na polski rynek.

Golf GTE Hybryda typu plug-in

Volkswagen Golf GTE dostępny w sprzedaży na polskim rynku

Volkswagen pochwalił się, że polscy klienci mogą już nabywać ósmą generację Golfa, tym razem w wersji GTE. Jednocześnie na naszym rodzimym rynku pojawiła się wersj GTI. Producent wskazuje, że hybrydowa wersja Golfa osiąga prędkość do 130 km/h przy wykorzystaniu jedynie trybu elektrycznego. Korzystając z silnika elektrycznego, popularny model Volkswagena może przejechać 60 km. Maksymalna moc elektrycznej jednostki napędowej wynosi 80 kW, czyli 110KM. Biorąc pod uwagę cały zespół hybrydowy, czyli także silnik benzynowy o pojemności 1.395 l i mocy maksymalnej 110 kW, uzyskano łączną moc 245KM (180 kW).

Silniki w Golfie GTE

Pojemność baterii w Golfie GTE

Producent podaje, że pojemność litowo-jonowej baterii w Golfie GTE wynosi 13 kWh. Jedocześnie deklaruje czas jej ładowania do pełna za pośrednictwem ładowarek o mocy 2,3 kW na poziomie 5 godziny, a w przypadku ladowania o mocy 3,6 kW wyniesie on 3 godziny i 40 minut. Golf GTE uruchamiany jest zawsze w trybie E-Mode, jeśli poziom naładowania baterii jest wystarczający. Auto będzie wykorzystywać hybrydowy tryb pracy, jeśli będzie poruszać się z prędkością większą niż 130 km/h lub poziom naładowania baterii spadnie poniżej poziomu wyznaczonego przez producenta.

Kokpit i kierownica w Golfie GTE

Innovision Cockpit w Golfie GTE

Poza tym Golf GTE wyposażony jest w 6-stopniową automatyczną skrzynię DSG. Na jego pokladzie można znaleźć Innovision Cockpit, czyli dwa 10” ekrany. Pierwszy z nich prezentuje cyfrowe wskaźniki, a drugi system nawigacyjny.

Cena Golfa GTE

Ceny Volkswagena Golf GTE zaczynają się 169 890 zł. Na dzień sporządzania niniejszego wpisu, cena startowa obniżona została do 163 890 zł.

Źródło: Volkswagen