Auto Moto Wieści

Hummer powróci w wersji elektrycznej? Wszystko na to wskazuje2 min read

13 stycznia 2020 2 min read

Hummer powróci w wersji elektrycznej? Wszystko na to wskazuje2 min read

Coraz większa liczba producentów decyduje się na to, by rozpocząć inwestycje w pojazdy elektryczne. Nawet kultowe modele, jak Mustang, zostały reaktywowane i pokazane w zupełnie nowej odsłonie. Już niebawem także GM przedstawi swoją elektryczną furgonetkę, wznawiający kultowy model, który na pewno jest znany pasjonatom motoryzacji.

Elektryczny SUV miałby wyjść pod marką GMC, bowiem nikt nie liczy na to, że Hummer, bo o nim mowa, znowu stanie się odrębną marką. Wstępnie zapowiadany jest na 2022 rok, jednak wcześniej ma się pojawić w reklamie Super Bowl z udziałem LeBrona Jamesa. Nikt raczej nie spodziewał się, że po ponad 10 latach od kryzysu finansowego i zamknięcia produkcji, Hummer powróci tylko, że w elektrycznej wersji.

Plotki sugerujące, że Hummer stanie się elektrykiem

Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się plotki, jakoby GM miał ożywić Hummera, prawdopodobnie w celu przedstawienia kolejnego pojazdu elektrycznego. Firma jest aktualnie na bardzo dobrej pozycji i ma w planach wypuścić aż 20 nowych pojazdów elektrycznych do 2023 roku. Osiągnięcie tego celu jest możliwe, jeśli tylko GM ma gotowe plany na produkcję konkretnych modeli.

hummer

Wstępnie pojawił się plan stworzenia pickupa przy współpracy z Rivianem. Kiedy jednak firma poprosiła o wyłączne prawa do technologii EV z Michigan, projekt został natychmiastowo odrzucony. Nie dziwi mnie jednak fakt, że GM zamierza reaktywować produkcję Hummera akurat w momencie, kiedy sprzedaż SUV-ów znacznie wzrosła. Na całym świecie nie brakuje klientów zainteresowanych dużymi samochodami, zasilanymi elektrycznymi akumulatorami, które prawie niczym nie różnią się od benzynowych poprzedników.

Muszę przyznać, że Hummer był niepowtarzalnym pojazdem, który wyróżniał się na ulicach przede wszystkim swoim wyglądem. Do tej pory żaden producent nie jest w stanie powtórzyć, ani nawet przybliżyć się do kultowej budowy tego modelu. Mam więc nadzieję, że Hummer rzeczywiście powróci w elektrycznej odsłonie, jednak jego wygląd zostanie całkowicie zachowany. Być może w ten sposób GM dołoży swoją cegiełkę do walki ze zbyt dużą emisją CO2 do atmosfery.

Źródło: The Verge