Auto Moto Wieści

GMC Hummer EV oficjalnie, czyli wszystko, co wiemy o nadchodzącym pick-upie2 min read

4 lutego 2020 2 min read

GMC Hummer EV oficjalnie, czyli wszystko, co wiemy o nadchodzącym pick-upie2 min read

Zaledwie kilka dni temu wspominałam Wam o tym, jakoby już niebawem Hummer miał przedstawić swojego pierwszego elektryka. Niezmiernie się cieszę, że nastąpiło to tak szybko, i to w tak wyjątkowych okolicznościach. W trakcie trwania Super Bowl każdego roku zapowiadane są największe nowości, między innymi z branży motoryzacyjnej. Pierwszy zwiastun uchylał zaledwie rąbka tajemnicy – zarówno o wyglądzie, jak i  specyfikacji wozu. Na ten moment wiadomo już zdecydowanie więcej, więc postanowiłam się tym z Wami podzielić.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć pierwszej zapowiedzi GMC Hummer EV, to koniecznie przejdźcie tutaj. Mimo tego, że filmik trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, wzbudził on wiele emocji wśród fanów marki. Całe szczęście producent nie kazał nam czekać zbyt długo, by móc rozkoszować się widokiem elektrycznego Hummera w pełni. Oto przed Wami pierwszy model marki od 10 lat!

hummer ev

GMC HUMMER EV Z PREMIERĄ W MAJU?

Jest to prawdopodobnie najważniejsza informacja związana z tym pojazdem. W końcu jeszcze kilka dni temu nikt nie spodziewał się powrotu Hummera, a już teraz wiadomo, że nastąpi to za kilka miesięcy. Oznacza to, że koncern od dłuższego czasu musiał potajemnie prowadzić prace, związane z budową elektrycznego pick-upa. Oficjalna prezentacja ma mieć miejsce 20 maja tego roku, jednak nie wiadomo jeszcze gdzie konkretnie. Biorąc pod uwagę, że do premiery zostało już niewiele czasu, można się spodziewać, że w najbliższych tygodniach wszystko zostanie ujawnione. Na ten moment musimy zadowolić się pełnym zwiastunem oraz wyglądem GMC Hummer EV.

OFICJALNA SPECYFIKACJA ELEKTRYCZNEGO HUMMERA

Producent nie ujawnił jeszcze pełnej specyfikacji technicznej wozu, gdyż pewnie jest ona wciąż dopracowywana. Nie wiadomo, jaką trasę będzie w stanie pokonać Hummer, ani jakiej pojemności będą jego akumulatory. Firmie ważniejsze wydały się:

  • ilość koni mechanicznych: 1000,
  • moment obrotowy: 15 000 Nm,
  • osiągnięcie pierwszych 100 km/h: niewiele ponad 3s.

Te liczby są naprawdę imponujące, zwłaszcza że Hummer jest pick-upem. Oznacza to, że firma musi przygotować naprawdę potężny silnik oraz baterie, które wygenerują taką moc. Dla mnie najważniejszą informacją jest w tym przypadku zasięg, dlatego czekam z niecierpliwością na kolejne wieści od producenta.

Źródło: InsideEVs