Wieści

Newron EV-1 pochodzi z francuskiej przyszłości, ale można go już zamawiać2 min read

21 lutego 2020 2 min read

Newron EV-1 pochodzi z francuskiej przyszłości, ale można go już zamawiać2 min read

Obserwując te wszystkie nowe firmy, które mają w planach elektryczne jednoślady, nasuwa mi się wciąż jedna myśl. Gdy znajduję dla Was kolejny materiał, nie raz zastanawiam się, czy warto o nim wspominać. Wiele z tych firm nie daje sobie rady i rezygnuje z planów. Są jednak firmy, które jak francuski Newron, konsekwentnie dążą do celu.

Jest kilka firm, którym szczerze kibicuję np. polska Falectra lub niesamowita NAWA. Jest też kilka, w które nie wierzyłem i omijałem je na łamach Rozładowanych. Jedną z nich był francuski Newron. Firma już przeszło rok temu pokazała swój elektryczny jednoślad. Problem w tym, że wyglądał zbyt futurystycznie, by wierzyć, że kiedykolwiek pojawi się na rynku.

Futuryzm i mieszanka stylów w postaci Newron

Na poniższym zdjęciu widzimy futurystyczny, elektryczny motocykl od francuzów. Tak śmiałą koncepcje rzadko udaje się wprowadzić na rynek. No, chyba że mowa o typowo customowych maszynach.

Newron EV-1

Newron EV-1, bo tak ma się nazywać, zbudowany jest wokół walca, w którym umieszczono akumulatory. Widzimy na nim dziesiątki LED-ów, które stanowią o identyfikacji wizualnej i reagują, poddając się woli właściciela. Coś, co jest równie ekscentryczne to drewniane panele, które będzie można wybierać spośród różnych gatunków drewna. Nadają one kształt Newron EV-1.

Nowoczesny wygląd idzie w parze z nowoczesną i zaawansowaną technologią jak wał napędowy połączony z wahaczem. Motocykl jest owocem współpracy pracowników Newrona, których zasiał sztab specjalistów od projektowania z Dassault Systèmes oraz inżynierów z Advans Group.

Newron EV-1 przyjmuje zamówienia

Chociaż początkowo producent nie zdradzał zbyt wielu szczegółów o swoim motocyklu, teraz wiemy o nim wszystko, co trzeba. EV-1 będzie szybki, jego prędkość maksymalna to 220 km/h a zasięg około 300 km. Motocykl napędza silnik 75 kW (101 KM), co pozwala rozpędzić go do setki w czasie około 3 sekund.

Newron rozpoczyna właśnie przyjmować zamówienia w przedsprzedaży. Niestety w tym roku dostępnych będzie tylko pierwsze 12 sztuk. Aby skorzystać z opcji przedsprzedaży, będzie też trzeba wyłożyć 2000 Euro depozytu. Pełna kwota Newron EV-1 to około 60000 Euro.

Pod tym adresem uzyskacie więcej informacji, jeśli planujecie zakup lub chcecie dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowych motocyklu.