Auto Moto Wieści

Ford prawdopodobnie zgłosił patent na nową kabinę modelu F-1502 min read

20 grudnia 2019 2 min read

Ford prawdopodobnie zgłosił patent na nową kabinę modelu F-1502 min read

Kiedy tylko pojawiają się pogłoski o nowych patentach, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej, zawsze warto to dokładnie sprawdzić. Tym razem to Ford postanowił zaskoczyć nas swoim pomysłem, dotyczącym kabiny pick-upa oraz jej wyposażenia. Nie ma pewności, że rysunek przedstawia najnowszą wersję modelu F-150, jednak wiele by na to wskazywało. Skąd takie wnioski i co przedstawiono w nowym patencie?

Amerykański koncern zaskakiwał swoich użytkowników już wieloma komfortowymi rozwiązaniami, jakie można było znaleźć w jego pojazdach. Tym razem przyszła pora na większą użyteczność niż kwestie wizualne, dlatego Ford zadbał o to, by opatentować swój nowy projekt. Dotyczy on specjalnego schowka, jaki miałby zostać umieszczony z przodu pojazdu. Służyłby do przechowywania niezbędnych przedmiotów czy akcesoriów na czas podróży. To, czy pojawi się on w modelu F-150 jest jeszcze niewiadome. Skupmy się jednak na tym, co wyciekło do sieci!

Specjalne schowki z podziałem przestrzeni w F-150

Na poniższych szkicach widoczny jest zarys pojazdu oraz dokładne rozmieszczenie schowków wewnątrz niego. Jeśli dobrze się przyjrzeć, przedstawiony samochód bardzo przypomina swoją sylwetką model F-150, dlatego w sieci nie brakuje spekulacji, że Ford szykuje coś specjalnego. W opatentowanym schowku miałyby się znaleźć specjalne koszyki dzielące przestrzeń oraz odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Sam producent uważa, że projekt znalazłby idealne zastosowanie zwłaszcza w pojazdach elektrycznych, ponieważ wiele układów może działać niezmiennie, przy zachowaniu tej samej struktury.

F-150

Załączone zdjęcia są szczegółowe i pokazują pomysł od niemal każdej strony. Założenie miałoby być takie, aby elektryk możliwie jak najbardziej przypominał swoją budową pojazd spalinowy, co zdaniem Forda mogłoby się udać. W rzeczywistości wygląda to jednak zupełnie inaczej. Struktura schowka musi być szczelna, aby można było tam przechowywać akcesoria bez względu na warunki pogodowe.

F-150

Sama nie do końca rozumiem, jakie są plany koncernu, związane z tym projektem. Jeśli rzeczywiście ma on być zastosowany w modelu F-150, już niebawem powinniśmy zobaczyć, jak będzie on wyglądał w praktyce. Być może producent jest już na końcu swoich prac przy specjalnym schowku, o czym mogłoby świadczyć złożenie dokumentów do urzędu patentowego. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne wyjaśnienia w tej sprawie.

Źródło: Motor1