Auto Moto Wieści

Ford Mustang Mach E w wersji GT różni się od pozostałych modeli2 min read

19 listopada 2019 2 min read

Ford Mustang Mach E w wersji GT różni się od pozostałych modeli2 min read

Premiera elektrycznego Mustanga już za nami. Producent podał dość wiele szczegółów, które mogły zainteresować potencjalnych kupców, skupiając swoją uwagę na rozróżnieniu modeli. Dużą część z nich ujął Przemek w swoim wczorajszym artykule, wspominając o dostępności wersji standardowej oraz GT.

To ta druga opcja ma stanowić flagowy pojazd od Forda, który chwali się, że jego elektryk potrzebuje zaledwie 3 sekundy, by rozwinąć prędkość 100 km/h! Trzeba przyznać, że jest to naprawdę imponujący wynik. Wynika to z połączenia dwóch silników o łącznej mocy 459 KM, napędzających Mach E GT do szybkiej jazdy. Szybko dało się jednak zauważyć, że nie tylko maksymalne osiągi różnią ten model od pozostałych.

Mach E w wersji GT

Elektryczny crossover z możliwościami Mustanga?

Między innymi tak właśnie zapowiadano Mach E jeszcze kilka dni temu. Wtedy jednak nikt się nie spodziewał, że mowa o modelu GT, który jako jedyny z gamy będzie w stanie zaprezentować wyjątkowe osiągi. Ford postanowił wyróżnić go nie tylko podwójnym silnikiem oraz niesamowitą mocą, ale także wprowadzić kilka zmian w jego wyglądzie. Może na pierwszy rzut oka nie są one tak znaczące, jednak kiedy dobrze się przyjrzycie widać, iż Mach E w wersji GT wygląda bardziej sportowo. Wszystko przez chęć zapewnienia dobrej aerodynamiki oraz opływowej sylwetki, co zmusiło producenta między innymi do rezygnacji ze standardowych klamek w drzwiach. Gdzie więc można dopatrzeć się różnic?

Chociażby zerkając na przedni grill, wyposażony w specjalną przezroczystą kratkę w zderzaku. Podobno kierowcy utożsamiają sportowy samochód właśnie z dużym grillem, ułatwiającym przepływ powietrza. To jednak nie wszystko! Z przodu pojawią się także specjalne wloty powietrza, kierujące je w górę bądź w dół czy większe oraz szersze koła. Na szczególną uwagę zasługuje głębsze wcięcie w tylnej części, nadające Mach E GT bardziej agresywnego wyglądu oraz zapewniające dodatkową siłę docisku w czasie jazdy.

mach e w wersji gt

Zanim będzie można zapoznać się z rzeczywistym wyglądem nadchodzącego Mustanga, minie jeszcze sporo czasu. Ford przedstawił dopiero swoją wstępną wersję, jaka niebawem ma trafić do produkcji. Przez ten czas na pewno producent udoskonali jeszcze wiele technologii. Jedno natomiast jest pewne – Mach E w wersji GT ma trafić do salonów dopiero w 2021 roku.

Źródło: Autoblog