Auto Moto Wieści

Fisker Ocean CUV debiutuje jeszcze przed CES 20202 min read

7 stycznia 2020 2 min read

Fisker Ocean CUV debiutuje jeszcze przed CES 20202 min read

Wielkie targi CES 2020 właśnie się rozpoczęły! Przez najbliższy tydzień czeka nas duża dawka nowych technologii oraz pojazdów, jakie być może w przyszłości pojawią się na rynku. Nie brakowało jednak producentów, którzy postanowili przedstawić swoje produkty jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Wszystko po to, by nie zginąć wśród setek projektów i trafić do odpowiednich odbiorców, co może zwiększyć późniejsze zyski ze sprzedaży.

Wśród nich znalazł się Henrik Fisker, który po raz pierwszy zapowiedział swojego elektrycznego crossovera około roku temu. Od tamtej pory co jakiś czas pojawiały się kolejne wpisy, zwiastujące prędkie zakończenie prac nad pojazdem. W końcu nadszedł ten dzień – 5 stycznia Fisker Ocean zadebiutował w Los Angeles, na dwa dni przed rozpoczęciem CES. Zobaczcie sami, jak prezentuje się elektryczny crossover!

fisker ocean

Kilka słów o specyfikacji Fisker Ocean

Henrik Fisker poinformował, że elektryczny crossover ma trafić do sprzedaży już w 2021 roku. Jego akumulator o mocy 80 kWh pozwoli kierowcy na przejechanie około 482 km na jednym ładowaniu, a to wszystko w cenie $37 499. Mimo tego, że szczegóły takie jak czas ładowania czy maksymalna moc nadal nie zostały podane, producent zapewnia, iż wystarczą niecałe 3 sekundy, by pojazd rozpędził się do 96 km/h. Kupujący sam będzie mógł zdecydować, jaka konfiguracja napędu będzie dla niego najbardziej komfortowa. Ale co poza tym?

fisker ocean

Model Ocean z nowoczesnym designem

Crossover Fiskera przypomina swoim wyglądem konkurentów, czyli Teslę Y oraz Mustanga Mach-E. Posiada on wewnątrz duży dotykowy ekran na środku, oraz mniejszy od razu za kierownicą, który stanowi cyfrowy zestaw wskaźników. Co ciekawe dostępny jest także wyświetlacz head-up, pokazujący teksty piosenek, zakładając, że kierowca ma ochotę na karaoke.

fisker ocean

Sterowanie funkcjami pojazdu ułatwiają dotykowe przyciski, dające szybki dostęp do ekranu głównego, prędkości wentylatora, temperatury czy głośności muzyki. Fisker Ocean powinien mieć, choć część funkcji obsługiwanych autonomicznie, jednak do tej pory producent nie zdecydował się na podanie takich informacji. Być może w czasie targów pojawi się więcej szczegółów.

Źródło: Motor1