Moto Wieści

Falcon Rising od Cleveland Cyclewerks ujrzy światło dzienne już w marcu2 min read

7 stycznia 2020 2 min read

Falcon Rising od Cleveland Cyclewerks ujrzy światło dzienne już w marcu2 min read

Podsumowanie branży pojazdów elektrycznych już za nami. Teraz przyszła pora, by zacząć informować Was o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie. Producenci nie zatrzymują się i cały czas projektują nowe samochody, motocykle i inne pojazdy użytkowe, które w przyszłości całkowicie wyprą te spalinowe. Wśród nich znalazł się także Cleveland Cyclewerks, zapowiadający na wiosnę swój nowy projekt.

Mowa o Falcon Rising, czyli elektrycznym motocyklu, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany już w marcu 2020. Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli przyglądać się jednemu z pierwszych prototypów pojazdu elektrycznego w tym roku. Co prawda zazwyczaj producenci o takich wydarzeniach informują zdecydowanie wcześniej, tak w tym przypadku wstrzymanie się do początku roku mogło być dobrym rozwiązaniem. W końcu nie ma to jak rozpocząć 2020 od zapowiedzi elektrycznego motocykla.

falcon rising

Czym tak właściwie będzie Falcon Rising?

Uroczysta gala, organizowana przez Cleveland Cyclewerks, będzie miała miejsce 20 marca w Crawford Auto-Aviation Museum. To właśnie wtedy producent przedstawi swój najnowszy projekt, czyli Falcon Rising. Elektryczny motocykl będzie nie tylko pierwszym, jaki wyjdzie pod szyldem tej firmy, ale również pierwszym całkowicie amerykańskim motocyklem elektrycznym. Prace prowadzone są od dziesięciu lat, a wszystko po to, by maszynę od podstaw zbudować w Cleveland w Ohio.

Nowy projekt CCW budzi wiele nadziei u wielbicieli jednośladów. W związku z tym przedsprzedaż Falcon Rising ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. O jakiejkolwiek specyfikacji technicznej nie było słowa i zapewne na szczegóły trzeba będzie poczekać do oficjalnego pokazu w marcu. Co ciekawe, Cleveland Cyclewerks nie mówi o wejściu w erę elektrycznych motocykli, ale pojazdów. Może to oznaczać, że projekt Falcon Rising to dopiero początek CCW w branży i na tym się nie skończy.

Jeśli wiernie śledzicie najnowsze elektryczne motocykle na rynku, to Falcon Rising również powinien Was zainteresować. Liczę na to, że podczas prezentacji w marcu producent zaskoczy nas nie tylko świetnym designem, ale również zasięgiem oraz mocą.

Źródło: Cleveland CycleWerks