Auto Wieści

Elektryczny Mustang od Forda z manualną skrzynią biegów3 min read

6 listopada 2019 3 min read

Elektryczny Mustang od Forda z manualną skrzynią biegów3 min read

Coraz większa liczba koncernów samochodowych stara się zaskoczyć swoich wielbicieli nowymi pomysłami. Elektryczne pojazdy już od dłuższego czasu robią prawdziwą furorę, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że także prawdziwe klasyki powracają w nowej odsłonie. Tym razem przyszła pora na Forda, który postanowił wykorzystać trend na crossovery i SUV-y, jakie cały czas debiutują w wersji EV. Jaka jest więc najnowsza propozycja, wychodząca spod tej marki?

Jeśli mowa o kultowych samochodach, to nie może być to nic innego, jak całkowicie elektryczny Mustang! Zapewne wielu fanów od samego początku negatywnie nastawiło się do tego pomysłu, koń na masce zawsze symbolizował bowiem sportowy wydźwięk tego modelu. Producent starał się jednak wprowadzić możliwie jak najmniej zmian, by nie zawieść swoich dotychczasowych klientów. Oceńcie sami, czy nowy Mustang wpisze się w Wasze gusta!

elektryczny mustang

Klasyka wśród sportowych aut, czyli elektryczny Mustang

Projektantowi tego modelu trzeba przyznać jedno: na pewno trafi on w gusta dotychczasowych użytkowników poprzednich Mustangów. Na rynku nigdy wcześniej nie pojawił się elektryczny samochód z manualną skrzynią biegów, nie licząc oczywiście prototypów. Ford ma więc szansę zyskać zainteresowanie także tych kierowców, którzy cenią sobie nową technologię, ale wolą mieć kontrolę nad autem. Poza tym auta sportowe zazwyczaj mają lepsze osiągi, kiedy ich użytkownik wykorzystuje maksymalnie swoje zdolności za kierownicą.

elektryczny mustang

Jest to jednak tylko prototyp, jaki ma zostać zaprezentowany podczas targów w Las Vegas. Mimo to producent narobił smaku wielu kierowcom, którzy liczyli na zdecydowanie więcej informacji. Niestety nie wiemy, jak będzie działała manualna skrzynia, jednak jeśli opanuje ona moment obrotowy pojazdu elektrycznego, może okazać się prawdziwym rarytasem branży. Cały czas mam jednak nadzieje, że jeszcze przed końcem tegorocznego SEMA, Ford zdradzi nieco więcej szczegółów odnośnie tego wyjątkowego projektu.

Właściwy elektryk od Forda, który ma się ukazać już niebawem, prawdopodobnie będzie działał tak, jak pozostałe współczesne elektryki. Potraficie sobie za to wyobrazić jazdę manualnym elektrykiem po ulicach za kilkanaście lat? Liczę na to, że rzeczywiście w przyszłości ten kultowy model będzie stanowił połączenie nowych technologii z klasyką.

Mustang w wersji elektrycznej, który trafi na rynek

Jakiś czas temu Przemek wspominał Wam również o innym Mustangu, jaki na dniach ma zostać zaprezentowany przez Forda. Design tego kultowego modelu długo pozostawał tajemnicą. Nadal w sieci nie ma oficjalnych zdjęć czy wizualizacji od producenta. Jednak jeden z egzemplarzy został uchwycony na ulicy, więc nie trzeba było długo czekać na działania najzdolniejszych grafików. Mimo ukrycia większej części pojazdu, jego sylwetka wraz z najmniejszymi detalami została zaprezentowana na profesjonalnych renderach. Można więc podejrzewać, że elektryczny Mustang podbije rynek i trafi w ręce największych kolekcjonerów marki.

elektryczny mustang

Co do tej pory wiadomo o nadchodzącym pojeździe?

Sportowy wygląd, połączony z sylwetką większego hatchbacka, to dopiero początek. Wiemy, że Mustang ma mieć zasięg około 482 kilometrów i ma stanowić konkurencję dla Tesli Y. Pojemność baterii oraz czas ładowania nie jest jeszcze znany, jednak na pewno niebawem pojawią się kolejne informacje na jego temat. Premiera ma nastąpić już w 2020 roku, jednak Ford ma zaprezentować projekt już niebawem – 17 listopada! Miejmy nadzieję, że wtedy będzie można potwierdzić, iż wizualizacja elektrycznego Mustanga nie oddaje tego, co pokaże nam producent.

premiera mustanga

Źródło: Motor1