Wieści

Elektrycznego Seata e-Mii kupimy w Polsce, nie wierzcie innym serwisom!2 min read

5 czerwca 2019 2 min read

Elektrycznego Seata e-Mii kupimy w Polsce, nie wierzcie innym serwisom!2 min read

O elektrycznych maluchach Skody i VW wiemy dosyć dużo. Teraz dołącza do nich Seat z modelem e-Mii. Jeśli przeczytaliście w poważnych serwisach samochodowych, że nie kupicie go w naszym kraju to mam dobrą wiadomość. To była nieprawda!

Zacznę od najważniejszego, czyli od rzekomej niedostępności tego modelu. Nie jest prawdą, że ten model nie będzie sprzedawany w Polsce. Będzie! Moje (rzetelne) źródło, zadaje sobie tylko pytanie, czy będzie to ostatni kwartał tego roku, czy dopiero następny rok.

Ma to związek z przepisami unijnymi, karami za nadwyżki emitowanego CO2 i przeliczaniem opłacalności wprowadzania bezemisyjnych modeli, by uniknąć powyższych. Problemem, z którym muszą zmierzyć się dealerzy jest też przygotowanie zaplecza technicznego i stacji ładowania. Muszą to zrobić jeszcze zanim zaoferują elektrycznego Mii w salonach. Jedno jest pewne, prędzej czy później Seata e-Mii zobaczymy na polskich drogach!

Seat e-Mii dane techniczne

Model e-Mii będzie posiadał podobną specyfikację co konkurenci od Skody i VW. Seat Mii Ev rozpędzi się do ponad 130 km/h. Sprint do setki trwać będzie 7.6 sekundy. Silnik będzie dysponował mocą 83 KM oraz 212 Nm dostępnymi „od zaraz”. Bateria o pojemności 36.8 kWh pozwoli na przejechanie 260 kilometrów na jednym ładowaniu. Szybkie ładowarki pozwolą naładować akumulatory Seata do 80% w ciągu godziny. Te domowe napełnią akumulatory w ciągu 4 godzin.

Seat Mii EV

Wszystkiego dowiemy się we wrześniu

Komunikacja marketingowa nowego Seata ruszy dopiero we Wrześniu. Wtedy poznamy dokładne cenniki i pakiety wyposażenia. Już teraz wiem, że cena elektrycznego Mii wahać się będzie w okolicach 70 tysięcy złotych. Źródłem jest cena z faktury. Problem tylko, że nie wiemy, czy była elektryczna Skoda, czy Seat. Jeśli Skoda, to cena Seata powinna być wyższa o około 5 tys. zł, ze względu na lepsze wykończenie.

Seat Mii EV

Nie dajcie sobie wmówić, że Seat ma problemy z identyfikacją wewnątrz firmy. Jego kierunek został już wyznaczony i nic tego nie zmieni. Nadchodzący rok to dla Seata duże wyzwanie, zobaczymy elektryczne hulajnogi, e-Mii oraz Minimo (produkowane na tej samej linii), dwa modele plug-in oraz niesamowitego el-Born (który zadebiutuje pod inną nazwą).