Wieści

Elektryczne BMW Vision DC Roadster zapiera dech w piersiach2 min read

28 czerwca 2019 2 min read

Elektryczne BMW Vision DC Roadster zapiera dech w piersiach2 min read

BMW z modelami i3 oraz i8 pokazało, jak wysokim kunsztem inżynierskim dysponuje. Nie wiem, czy wiecie, ale jeśli chodzi o bezemisyjne jednoślady, ta firma poczyna sobie równie dobrze. Już od dwóch lat na naszym rynku oferuje elektryczny skuter C Evolution, który mocno namieszał na rynku. Wkrótce premierę będą miały nowe maszyny, a teraz producent pochwalił się wizją przyszłości. Poznajcie BMW Mottorrad Vision DC Roadster!

Przyznaję, że jeśli chodzi o świat motocykli, jestem ignorantem, który jeszcze do niedawna nie widział nic złego w posługiwaniu się wyrazem motor, a jedynym doświadczeniem z jednośladami była jazda na rowerze i zakup skutera. Gdy widzę jednak takie projekty, zazdroszczę ludziom prawa jazdy kategorii A.

Elektryczna i elektryzująca wizja przyszłości

Treść notatki prasowej chyba najlepiej oddaje to, z czym chcieli zmierzyć się inżynierowie BMW:

„Od ponad 90 lat 2-cylindrowy silnik typu Boxer jest kluczowym elementem tożsamości BMW Motorrad, zarówno pod względem technologicznym, jak i wizualnym. Ale gdy BMW Group konsekwentnie dąży do elektryfikacji, pojawia się pytanie, jak może wyglądać motocykl BMW, który jest zasilany elektrycznie? I jak wyróżnić się na pierwszy rzut oka jako BMW? Jedną z możliwych odpowiedzi na te pytania jest BMW Motorrad Vision DC Roadster, bardzo emocjonujący naked bike z napędem elektrycznym.”

bmw vision rc roadster

Ja, jako ignorant od razu dostrzegłem brak kierunkowskazów 😉 . Muszę jednak przyznać, że nie da się pomylić tego projektu z żadnym innym. Każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z boxerem od BMW, od razu widzi w elektrycznym koncepcie jego DNA. To ważna kwestia, w komentarzach o elektrycznym Mustangu narzekano, że tak niszczy się legendę. BMW tworzy ją na nowo, a to jest już sztuka!

Kolejna wizja na drodze do celu

Niestety, nie mogę Wam podać szczegółów technicznych tego pojazdu. Na razie to tylko koncept, który najpewniej ma za zadanie zbadać reakcje rynku, może jest też bazą projektową, na której testuje się rozwiązania techniczne przyszłych modeli. Jest to też niewątpliwie studium wzornictwa, które w przypadku Vision DC Roadster gra czołową rolę.

Mógłbym tu opisywać w poetycki sposób jak cudowną linię i wygląd ma ten elektryczny motocykl (a ma!), ale wolę, żebyście przeczytali fachowo przygotowaną notatkę prasową, ona lepiej przekaże intencje firmy BMW.