Auto Wieści

BMW ma w planach 1000-konne elektryczne M5. Nie, to nie clickbait2 min read

1 czerwca 2020 2 min read

BMW ma w planach 1000-konne elektryczne M5. Nie, to nie clickbait2 min read

BMW ma konkretne plany na elektryfikacje swojej oferty. Dziś dowiadujemy się o tym, że elektryczne pojazdy tej firmy to nie tylko reprezentanci serii „i”. Brytyjski magazyn motoryzacyjny powołując się na swoje źródła dostarcza informacji o całkiem elektrycznej odmianie BMW M5. Co więcej, to prawdziwe monstrum, którego silniki mają generować ponad 1000 koni mocy.

BMW jest jednym z pionierów elektryfikacji na rynku europejskim. Wiemy, że plany tego producenta są dalekosiężne i zakładają naprawdę ciekawe pojazdy. Pisaliśmy o tym nie raz, dlatego zainteresowane osoby zapraszamy do prześledzenia najciekawszych artykułów.

M5 w wersji całkiem elektrycznej

BMW całkiem dobrze radzi sobie na rynku pojazdów elektrycznych. Jak już kiedyś wspomniałem, wybrało jednak całkowicie inną drogę niż Tesla. Producent luksusowych samochodów zamiast zaczynać od limuzyny zaprezentował miejskiego malucha, sportową hybrydę oraz elektryczny skuter. Przez kilka ostatnich lat uskutecznił te konstrukcje i produkcje oraz zdobył sporo doświadczenia. Wiemy, że następnym elektrykiem producenta ma być już coś bardziej bliskiego tej marce, luksusowa limuzyna BMW i4.

Wiemy też, że producent ma w planach kolejne pojazdy jak chociażby BMW iX5. Wszystkie elektryczne pojazdy miałyby reprezentować linię „i”, co znacznie upraszcza identyfikacje wszystkich modeli z portfolio. Ostatnimi czasy spekulowało się, że producent z siedzibą w Monachium zaprezentuje również obecne modele w bardziej ekologicznej wersji. Początkowo mowa była wyłącznie o tym, że każdy model ma oferować wersję hybrydową. Teraz dowiadujemy się o całkiem elektrycznych wersjach znanych już nam modeli. Plan ten ma skupić się również na wyczynowej serii „M”.

Elektryczne M5 nowej generacji w 2024

Za trzy lata BMW ma zamiar zastąpić obecną generację modelu M5 (F90) nowym modelem o oznaczeniu G60. Jak podaje magazyn Car, model ten zadebiutuje w wersji hybrydowej z silnikiem V8 oraz elektrycznymi o łącznej mocy 750 KM. Rok później do tej wersji dołączy również wersja całkowicie elektryczna.

Planowana na 2024 rok wersja dysponować będzie 135 kWh pakietem akumulatorów w 400 V układzie pracy, przy czym ma on docelowo zostać zmodernizowany do pracy 800 V wzorem Taycana od Porsche. Takie elektryczne BMW M5 posiadać będzie 3 silniki elektryczne o mocy 250 kW — jeden na przedniej osi oraz dwa na tylnej. Łączna moc tego pojazdu to aż 1006 KM.

Źródło: Car.