Auto Wieści

[WIDEO] Genovation GXE, czyli elektryczna Corvette, która bije rekordy prędkości2 min read

3 stycznia 2020 2 min read

[WIDEO] Genovation GXE, czyli elektryczna Corvette, która bije rekordy prędkości2 min read

Każdego, kto marzył by kiedykolwiek wsiąść za kierownicą „Vette”, napewno zaciekawi fakt, że już niedługo na rynku pojawi się jej elektryczna wersja. O osiągi można być spokojnym, kolejny raz pobito własny rekord prędkości.

Genovation to firma założona przez miłośników amerykańskiej motoryzacji. Osoby powiązane z tym projektem mają też kilka innych zainteresowań – to między innymi nauka i ekologia. Próbują oni podnosić poprzeczkę w zakresie zrównoważonych technologii magazynowania energii, napędu, kompozytów i zawieszenia. Chyba im się to udaje. Właśnie pobili rekord prędkości elektrycznego pojazdu dopuszczonego do ruchu ulicznego. Pobili oni tym samym po raz dziewiąty swój własny rekord. GXE rozpędzono do 340,85 km/h.

Zobaczcie sami:

Genovation GXE na bazie Chevroleta Corvette C7

Pierwsze przejazdy odbywały się w pojeździe opartym o model C6. Teraz Genovation GXE bazuje na modelu C7 (który został zastąpiony przez nową generację). Wiele osób cieszy ten fakt, bo podobno nowa Vette (C8) straciła wiele uroku.

Genovation GXE

Genovation GXE legitymuje się mocą 800 KM i 949 Nm momentu obrotowego — dzięki wykorzystaniu dwóch silników na tylnej osi. GXE dysponuje świetnym współczynnikiem masy, który wynosi równo 50:50. Bateria pojazdu to ogniwo 60 kWh. Co ciekawe pojazd dysponuje manualną skrzynią, która jest niezbędna do pokonywania kolejnych rekordów, ale daje też sporo frajdy.

Chociaż model GXE miał być gotowy do wprowadzenia na rynek już w 2018 roku, firma zdecydowała się opóźnić rynkowy start. Teraz producent jest już bliski końcowych prac i planuje wprowadzić elektryczną Vette do końca tego roku. Niestety elektryczna Corvette dostępna będzie w tylko 75 sztukach. Każda z nich to koszt 750000 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy.