Auto Wieści

DS AERO SPORT LOUNGE, czyli sztuka podróżowania z klasą i mocą2 min read

2 marca 2020 2 min read

DS AERO SPORT LOUNGE, czyli sztuka podróżowania z klasą i mocą2 min read

DS, które jest częścią francuskiej grupy PSA, zaprezentowało nowy model koncepcyjny. DS AERO SPORT LOUNGE, bo taką nosi nazwę ma ponad 670 KM i jest niezwykle luksusowe. Nie dziwię się więc, że mowa tu o sztuce podróżowania.

DS zaskoczył nas po raz kolejny. Wiele osób nie spodziewało się, że po sedanie DS 9 zobaczymy coś równie ciekawego. Elektryczny DS AERO SPORT LOUNGE zapowiada się jednak jeszcze ciekawiej. Chociaż komunikat prasowy zdradza wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć, to niestety, nie wiemy kiedy zobaczymy ten model na żywo, Genewskie targi zostały odwołane ze względu na koronawirusa.

DS AERO SPORT LOUNGE to esencja luksusu i mocy

Pisana w całości wielką literą nazwa skrywa potężną moc. Pięciometrowe coupé o posturze SUV-a, tak najłatwiej opisać ten model. Agresywne linie, ścięty dach, wielkie tunele powietrzne oraz 23-calowe koła — dopełniają opis. Wrażenie robi też oświetlenie pojazdu. Na zewnątrz są to matrycowe światła, pasy LED oraz wyświetlacz w miejscu atrapy chłodnicy, który prezentuje logo producenta.

DS AERO SPORT LOUNGE

Prototypowy elektryk napędzany jest silnikiem o mocy 671 KM. Akumulator o pojemności 110 kWh umieszczony w płycie podłogowej pozwala przejechać dystans ponad 650 km na jednym ładowaniu. Sprint do setki to tylko 2.8 sekundy!

DS AERO SPORT LOUNGE

Takie parametry to efekt współpracy projektantów bolidów Formuły E. DS Techeetah jako zespół oraz Jean-Éric Vergne jako kierowca byli zwycięzcami sezonu 2018/2019 Formuły E. DS podkreśla, że te oraz inne wygrane pozwoliły zdobyć producentowi dużą wiedzę. Wiedza ta została z kolei wykorzystana do produkcji DS AERO SPORT LOUNGE, a my możemy teraz podziwiać tego efekty. 

DS AERO SPORT LOUNGE

Jeśli chodzi o luksus to nowy DS troszczy się nie tylko o wszystkie zaawansowane systemy bezpieczeństwa i infotainment. Nowe są również materiały, o których stworzenie zadbała manufaktura atelier Lison de Caunes, która posłużyła się technikami z XVII wieku. Chodzi tu między innymi o słomę, która pleciona i barwiona jest w specjalnej technice. Pokrycie jej specjalnym lakierem zabezpiecza powierzchnię oraz daje jej wyjątkowo jedwabisty charakter.

DS AERO SPORT LOUNGE

Źródło: wiadomość prasowa.