Auto Wieści

Cybertruck to elektryczny pickup od Tesli, którego poznacie już 21 listopada2 min read

7 listopada 2019 2 min read

Cybertruck to elektryczny pickup od Tesli, którego poznacie już 21 listopada2 min read

Produkcja kolejnego pojazdu od Tesli naprawdę mnie nie dziwi. Przedsiębiorstwo wypuszcza model za modelem, starając się dostosować samochody elektryczne do potrzeb całego społeczeństwa. Dlatego wśród gamy aut pojawiły się równie modele sportowe, do codziennego użytku, a teraz przyszła także pora na pickupa. Zobaczcie sami, jakim projektem tym razem zaskoczy nas team Elona Muska.

Pierwotnie premiera Cybertrucka była zapowiadana na początek tego roku. CEO Tesli dopiero we wrześniu postanowił poinformować, iż prezentacja odbędzie się jednak w listopadzie. Miało być to spowodowane dopracowywaniem pickupa, aby był on bardziej użyteczny niż Ford F-150 oraz wydajniejszy niż podstawowy model Porsche 911. Czyżby Tesla szykowała naprawdę przełomowe auto?

Co wiemy o Cybertruck na 2 tygodnie przed premierą?

Wczoraj Elon Musk zamieścił na swoim profilu Tweeta, informującego o premierze najnowszego projektu. Cybertruck ma zostać zaprezentowany już 21 listopada w studiu projektowym w Kalifornii, które mieści się tuż obok siedziby SpaceX. Do tej pory Tesla nie chciała za dużo mówić o swoim pojeździe. Jednak ekscytacja premierą wzięła górę i Musk zdradził kilka szczegółów.

Przede wszystkim wspomniał on o aucie, które zostanie wyposażone w sześć miejsc. Cena ma rozpoczynać się już od $50 000, a zasięg w wersji podstawowej ma starczać od 650 aż do 800 km. Jest to imponujący wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że pickup nie należy do najlżejszych modeli. Pojawiły się także sugestie, jakoby najbogatsza wersja Cybertrucka miała zostać wyposażona w układ z dwoma silnikami, co pozwoliłoby na załadunek o wadze około 136 km.

Design niczym z Cyberpunka?

Tesla dość niechętnie nawiązuje do wyglądu pickupa. Sam Musk w kwestii designu odniósł się do Cyberpunka, nie podając szczegółów. Na światło dzienne wyszła zaledwie jedna zapowiedź, jaką możecie zobaczyć poniżej, która niestety nie pokazuje nam zbyt wiele. Znając datę premiery, można się domyślać, że dokładny wygląd poznamy dopiero 21 listopada. Bądźcie więc czujni, bo już niebawem pojawi się samochód, który może stanowić konkurencję dla wielu pickupów.

cybertruck

Źródło: The Verge