Auto Wieści

Cupra zaprezentuje 4 sportowe modele. Jeden z nich to elektryczny i szalony e-Racer2 min read

17 lutego 2020 2 min read

Cupra zaprezentuje 4 sportowe modele. Jeden z nich to elektryczny i szalony e-Racer2 min read

Już w najbliższy czwartek (20.02.2020) nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby marki Cupra, która wydzielona została z firmy Seat. Wydarzeniom z miasta Martorell towarzyszyć będzie premiera aż 4 nowych pojazdów. Jeden z nich będzie elektryczny!

Niestety nie chodzi o przepięknego Cupra Tavascan, na ten model musimy jeszcze poczekać. Cupra ma jednak niespodziankę dla najbardziej zapalonych miłośników ekologicznego motosportu. Ma zamiar zaprezentować 4 nowe modele. Dwa z nich to dwie wariacje na temat modelu Leon najnowszej generacji. Kolejnym modelem będzie potężny spalinowy Leon Competición. Tym, co rozpala nas do czerwoności będzie jednak elektryczny Leon e-Racer.

Treść wiadomości prasowej:

CUPRA Leon zadebiutuje w odsłonach dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań wielbicieli hiszpańskiego producenta. Każdy z pojazdów będzie łączył w sobie odważny design oraz imponujące osiągi wpisujące się w DNA marki. CUPRA zapowiada dwie wersje osobowe modelu: standardowy hatchback oraz Sportstourer. Wśród szerokiej gamy dostępnych systemów napędowych na szczególną uwagę zasługuje pierwszy w historii marki wysokowydajny napęd hybrydowy typu plug-in.

– Leon w wersji CUPRA okazał się absolutnym bestsellerem ze sprzedażą na poziomie 44 tysięcy sztuk – mówi Wayne Griffiths, prezes CUPRY. – Wprowadzając na rynek CUPRA Leona, wzmacniamy markę i nadajemy nową tożsamość kultowemu modelowi.

Obok wariantów stworzonych z myślą o miejskich jezdniach pojawią się również pojazdy wyścigowe. Nowy samochód TCR – CUPRA Leon Competición – wyróżniać się będzie nadwoziem dostosowanym do sportowej jazdy, zoptymalizowanym rozkładem masy oraz zwiększoną wydajnością aerodynamiczną. Dzień otwarcia Studia CUPRA wyznaczy również premierę całkowicie elektrycznego samochodu CUPRA e-Racer, przedstawiciela nowo powstającej klasy pojazdów E TCR.

Czym jest Cupra e-Racer?

Cupra e-Racer to w skrócie pierwszy produkcyjny samochód wyścigowy. Zrobił piorunujące wrażenie na dziennikarzach z całego świata. Nic dziwnego — szczytowa moc 680 KM, 3 sekundy do setki, 4 silniki, 6 072 baterii (ładowanych w 40 minut) oraz wyścigowe zawieszenie i aerodynamiczna karoseria. To wszystko ucieszy każdego fana motosportu.

Więcej można przeczytać tutaj i zobaczyć poniżej:

W czwartek zobaczymy 4 samochody oparte na modelu Leon, dwa najprawdopodobniej oparte są na Leonie najnowszej generacji (która debiutowała w tym miesiącu). Tylko jeden z pojazdów będzie elektryczny. Zagadką pozostaje wygląd, karoseria i specyfikacja nowego e-Racera. Spodziewam się jednak sporego zaskoczenia. W końcu Cupra przyzwyczaiła nas, by oczekiwać po niej wiele!

Źródło: materiały prasowe.