Auto Wieści

Citroen e-C4 na oficjalnych zdjęciach. Producent opublikował je przed premierą2 min read

17 czerwca 2020 3 min read

Citroen e-C4 na oficjalnych zdjęciach. Producent opublikował je przed premierą2 min read

Zasadniczo nie jestem zdziwiony tym, że wygląd samochodu poznaliśmy przed premierą. Wielka prezentacja z wiadomych przyczyn się nie odbędzie. Producent zdradza więc po kawałeczku szczegóły nowego modelu. Zobacz więc jak wygląda Citroen e-C4 na oficjalnych materiałach.

W poprzednim artykule informowaliśmy o tym, że wiemy kiedy odbędzie się jego oficjalna premiera. Będzie to wtorek, 30 czerwca o godzinie 14 naszego czasu. Wiemy też, że nowy Citroen C4 zadebiutuje w trzech wersjach — benzynowej, z silnikiem Diesla oraz w pełni elektrycznej jako Citroen e-C4. W najbliższych dniach przewidujemy publikacje kolejnych informacji o tym samochodzie.

Citroen e-C4

Citroen e-C4 – treść komunikatu prasowego:

Citroën kontynuuje ofensywę elektryfikacyjną w 2020 r., od dziś skupiając uwagę na segmencie kompaktowych hatchbacków – publikując pierwsze zdjęcia Nowego ë-C4 – 100% ëlectric i Nowego C4.

  • Nowa generacja hatchbacków, które zmienią segment dzięki innowacyjnej tożsamości marki Citroën:
    Wybór układu napędowego: 100% elektryczny, benzynowy lub diesel.
  • Siła konceptu: nowa sylwetka, która współgra z kilkoma kodami stylistycznymi, które oznaczają początek nowej ery stylu Citroëna.
  • Komfort na pokładzie: wszystkie zalety programu Citroën Advanced Comfort®, wzmocnione przez zalety ë-Comfort wersji całkowicie elektrycznej.

Godni spadkobiercy odważnych linii kompaktowych samochodów Citroëna, w tym modelu GS, który świętuje 50. rocznicę powstania, Nowy ë-C4 – 100% ëlectric i Nowy C4 zostaną szczegółowo zaprezentowane 30 czerwca.

Citroen e-C4
Copyright William CROZES @ Continental Productions

W sercu kompaktowego segmentu hatchbacków

Kontynuując udaną ofensywę SUV-ów z wprowadzeniem do sprzedaży C3 Aircross SUV i C5 Aircross SUV (odpowiednio 300 000 i 200 000 sprzedanych egzemplarzy od ich wprowadzenia), Citroën jest gotowy na kolejny etap wdrażania swojej strategii produktowej, koncentrując się zdecydowanie na rynku hatchbacków. Kompaktowe hatchbacki odgrywają istotną rolę na rynku europejskim, odpowiadając za prawie 28% sprzedaży segmentu C w 2019 r. Nowy ë-C4 – 100% ëlectric i Nowy C4 spełniają wszystkie oczekiwania segmentu, oferując jednocześnie nowoczesną, charakterystyczną koncepcję zgodną z dzisiejszym światem. W 100% elektryczny, benzynowy lub diesel – to kompaktowy hatchback Citroëna nowej generacji, zainspirowany jego klientami oraz sposobem, w jaki użytkują oni samochód. Posiada on wszelkie niezbędne cechy potrzebne do wprowadzenia innowacji do segmentu, który musi się zmienić.

Citroen e-C4
Copyright William CROZES @ Continental Productions

Trzy różne układy napędowe do wyboru: 100% Elektryczny, benzynowy lub DIESEL

Nowy ë-C4 –100% ëlectrici Nowy C4 to ten sam nowoczesny i zaawansowany technologicznie samochód ze zwiększoną ofertą układów napędowych: 100% elektryczny, benzynowy lub diesel. Klienci po prostu wybierają wydajną opcję, która najlepiej odpowiada ich potrzebom. Nowy ë-C4 – 100% ëlectric to piąty zelektryfikowany model, który zostanie ogłoszony w 2020 r. w ramach strategii elektryfikacji Citroëna – po C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy i ë-SpaceTourer.

Citroen e-C4 Citroen e-C4 Citroen c-c4

Źródło: Materiały prasowe.