Moto Wieści

CFMoto Evolution A – chiński, elektryczny quad bez powietrza w oponach2 min read

25 listopada 2019 2 min read

CFMoto Evolution A – chiński, elektryczny quad bez powietrza w oponach2 min read

Widząc elektrycznego Cyberquada od Tesli, dotarło do mnie, że to idealna gałąź motoryzacji, którą można by zelektryfikować. Do dobry moment, bo na rynku brakuje podobnych konstrukcji. Na targach EICMA i takie się pojawiły. Poznajcie prototyp elektrycznego quada od CFMoto.

CFMoto to chiński producent quadów, skuterów oraz motocykli. To oni odpowiadają za niektóre modele firmy Junak. Quady ich produkcji to dość częsty widok w naszym kraju — przekonani do jakości tych pojazdów Polacy je pokochali. Produkty CFMoto mają na świecie dobrą opinię, a w samych Chinach uznawane są za produkty premium.

CFMoto Evolution A

Evolution A pokazuje kierunek rozwoju firmy

Pokazany na targach w Mediolanie Evolution A jest w pełni elektrycznym quadem. Jego podwozie bazuje na modelu 400. Prototyp dysponuje silnikiem 11 kW (15 KM). Zamiast standardowych opon, wykorzystano tu Michelin Uptis (Unique Puncture-Proof Tire System) – bieżnikowane opony bez powietrza i dętki, opracowane wspólnie z GM. Oprócz tego Evolution A dysponuje również pełnym oświetlenie LED oraz systemem infotainments z dużym ekranem dotykowym.

CFMoto Evolution A CFMoto Evolution A CFMoto Evolution A CFMoto Evolution A CFMoto Evolution A

CFMoto zapewnia na swojej stronie, że dostrzega to, jak zmienia się świat. Dostrzega też zmieniającą się kulturę i potrzeby klienta. Firma jest pewna, że wzrost liczby bezemisyjnych pojazdów dotrze też na rynek pojazdów sportowych i użytkowych. CFMoto jest gotowe na zmiany, a potwierdzeniem tego jest właśnie model Evolution A.

Firma zapewnia też, że zastosowane w tym prototypie technologie, jak łączność ze smartfonem czy przełamywanie pewnych utartych konwencji i standardów nie jest czymś, co zasługuje na wysłanie w kosmos podczas następnej misji na księżyc. Firma wierzy jednak, że wytycza pewne trendy, które zmienią całe oblicze przemysłu i rynku ATV.

Źródło: materiały prasowe.