Aktualności Sprzęt i Akcesoria

Bosch eBike Systems z kolejnymi nowościami to Bike Pass (cyfrowy paszport roweru), łatwe zgłoszenie kradzieży i nowości w nawigacji5 min czytania

6 grudnia 2023 3 min read

Bosch eBike Systems z kolejnymi nowościami to Bike Pass (cyfrowy paszport roweru), łatwe zgłoszenie kradzieży i nowości w nawigacji5 min czytania

Mogłoby się wydawać, że końcówka roku to nie jest okres, w który producenci będą nas zaskakiwać nowościami. Tym bardziej nie spodziewalibyśmy się nowości, które po aktualizacji trafią do każdego z nas. Cieszymy się więc z nowego nowych funkcji jak Bike Pass i zgłaszanie kradzieży oraz nowościom w obsłudze nawigacji.

Zasadniczo nowości skupiają się wokół dwóch płaszczyznach ochrony roweru ochrony roweru przed kradzieżą oraz aktualizacji oprogramowania (w sumie to dwie oddzielne aktualizacje). Jeśli chodzi o nowe funkcje to nie tylko nowa funkcjonalność nawigacji, ale również współpraca z nowymi podzespołami oraz Apple Watch.

Bosch eBike Systems: Bike Pass oraz funkcja zgłaszania kradzieży

Najnowsza aktualizacja aplikacji Flow App do wersji o symbolu 1.17 wprowadza dwie funkcje związane z bezpieczeństwem naszego roweru.

Bike Pass to cyfrowy paszport dla naszego roweru

Bike Pass to nowa funkcja w aplikacji, która agreguje wszystkie informacje o naszym rowerze elektrycznym. Paszport eBike daje dostęp do edycji i przeglądania takich danych jak: wersje i numery podzespołów systemu Bosch, osprzętu, podzespołów oraz dodatkowych akcesoriów w rowerze. Część informacji jest pobierana samodzielnie z aplikacji Flow, a pozostałe można dodać samemu. Można też wprowadzić informacje o znakach szczególnych, a nawet dodać zdjęcia roweru i części.

Bike Pass pozwala pomóc dystrybutorowi. Paszport eBike jest też doskonałym narzędziem podczas sprzedaży lub serwisu roweru, lub przy zgłaszaniu jego kradzieży. Dostęp do wszelkich informacji mamy bowiem pod ręką w aplikacji na smartfony z systemem Android oraz iOS.

Zgłoszenie kradzieży

Oby nikt z naszych czytelników nie musiał tego nigdy używać. Wiemy jednak, że kradzieże rowerów elektrycznych to dochodowy interes. Polecamy zawsze kilka form ochrony jak porządne blokady i smart alarmy jak Knog Scout, który testowaliśmy. Bosch eBike Systems wprowadził jednak dodatkowe zabezpieczenia jak eBike Lock, czyli w skrócie blokada silnika oraz eBike Alarm, który jest dodatkowym modułem połączanym a abonamentem na lokalizację.

Bosch eBike Systems Bike Pass

Teraz Bosch z zkładce „Me eBike” można zgłosić kradzież roweru i wygenerować raport z lokalizacją, szczegółami zdarzenia oraz danymi z Bike Pass (cyfrowym paszportem). Taki zestaw informacji przyśpieszy działanie służb i pozwoli zdać szczegółową relację o naszym rowerze. W przypadku kradzieży liczy się czas, więc może to być kluczowa sprawa w odzyskaniu naszego roweru elektrycznego.

 

Więcej informacji na stronie Bosch eBike Systems.

 

Aktualizacja nawigacji i dodatkowe funkcje

Poniższe nowości dotyczą aktualizacji, która dotarła do użytkowników aplikacji Flow, aktualizując ją do wersji 1.16. To aktualizacja, która o kilka dni wyprzedziła powyższą, oznaczoną symbolem 1.17. Odnosi się ona głównie do funkcji związanych z nawigacja.

Szybkie menu na ekranie jazdy na nawigacji

Teraz można elastycznie zmieniać miejsce docelowe nawigacji bez zatrzymywania się. Nowe szybkie menu na ekranie jazdy umożliwia to bez konieczności wyjmowania smartfona z uchwytu. Aby je otworzyć, wystarczy przytrzymać przycisk wyboru na LED Remote, Mini Remote lub Purion 200 dłużej niż jedną sekundę. Teraz można dostosować miejsca docelowe, rozpoczynając nawigację do jednej z ostatnich destynacji. Można również zatrzymać aktywną nawigację.

Punkty pośrednie na mapie

Od teraz aplikacja eBike Flow pozwalać będzie na dodawanie punktów pośrednich w trasie nawigacji. To istotna zmiana, która ma olbrzymi wpływ zarówno na nawigację podczas jazdy jak i samo platonowanie trasy.

Teraz można łatwo zintegrować indywidualne cele pośrednie. Masz wybór: Ustaw punkt trasy bezpośrednio na mapie, naciskając go i przytrzymując, lub skorzystaj z opcji „Dodaj miejsce docelowe”.

Wykres wysokości bezpośrednio podczas jazdy

Nowa funkcja prezentuje na wyświetlaczu wykres wysokości. Jest on pokazywany dla zadanej trasy. Znacznik pokazuje i aktualizuje na bieżąco naszą pozycję. Dzięki tej funkcji można przygotować się na ważne podjazdy i zjazdy.

Bosch eBike Systems

eShift z enviolo

Użytkownicy piast od enviolo, korzystający z systemu elektronicznej zmiany biegów mogą teraz zintegrować ją z systemem Bosch eBike System. To funkcja, którą znamy z poprzedniej edycji systemu Bosch. Musieliśmy jednak poczekać na właściwą implementację usługi najnowszym wydaniu systemu.

Tętno z Apple Watch na wyświetlaczu

Już od jakiegoś czasu Bosch eBike Systems był zintegrowany z Apple Watch. W ten sposób można było śledzić tętno na zegarku, a po zakończonej jeździe dostać dostęp do danych telemetrycznych z uwzględnioną charakterystyka pracy serca, zmierzoną przez Apple Watch. Sam z tego korzystałem wielokrotnie. Mankamentem było jednak to, że trzeba było zerkać ciągle na wyświetlacz smart zegarka, a podczas jazdy nie było to zbyt wygodne ani bezpieczne.

Aktualizacja wprowadza możliwość śledzenia tętna z połączonego Apple Watch na wyświetlaczu Kiox 300 lub Kiox 500. Działa to w następujący sposób: Podłącz zegarek Apple Watch w ustawieniach aplikacji eBike Flow w sekcji „Połączone usługi”. Przed jazdą utwórz nowy ekran z konfiguracją wyświetlania w aplikacji.

Nowość dla użytkowników Androida

Użytkownicy aplikacji Flow dla systemu Android uzyskali możliwość zmiany jednostek — dostępne są jednostki wyrażone w kilometrach (km/h) lub milach (mp/h). Można również zmieniać format czasu – 12-godzinny lub 24-godzinny. Opcję tę można znaleźć w ustawieniach aplikacji. Użytkownik sam określa, z którego pomiaru korzysta aplikacja eBike Flow.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Bosch eBike Systems.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x