Moto Wieści

BLACKTEA Motorbikes to producent elektrycznego mopedu, który chce wnieść w Twoje życie więcej emocji2 min read

1 września 2020 2 min read

BLACKTEA Motorbikes to producent elektrycznego mopedu, który chce wnieść w Twoje życie więcej emocji2 min read

To, co dzieje się na rynku elektrycznych pojazdów jest nie do opisania. Wydaje się, że każdego dnia powstają firmy, które mają w planach stworzenie własnego pojazdu. Portale finansowania społecznościowego to chyba najlepsze miejsce inkubujące takie projekty. Spieszymy donieść o kolejnym, który okazał się wielkim sukcesem, to BLACKTEA Motorcycles.

Ciekawy wygląd nawiązujący do klasycznych motocykli, wydajny elektryczny silnik, wymienna bateria, światła LED i możliwość prowadzenia bez prawa jazdy. Czego chcieć więcej?

BLACKTEA Motorcycles Moped

Projekt elektrycznego mopeda zrodził się w głowie Victora podczas jednego z hackatonów na Uniwersytet Technicznym w Monachium. Zauważył on, że na ulicach pojawiło się sporo elektrycznych pojazdów, ale nie dają one prawdziwej wolności. To głównie skutery i hulajnogi, tworzone z myślą o poruszaniu się po centrach miast.

Blacktea Motorcycles

Moped od BLACKTEA Motorcycles pozwoli nie tylko poruszać się wygodnie po zatłoczonych miejskich arteriach, ale również zjechać z utwardzonych dróg. Pojazd zaprojektowano tak, by był przy tym wygodny i trwały, dzięki czemu nie będzie trzeba obawiać się o zniszczenie czy ewentualne naprawy.

BLACTTEA chwali się pakietem akumulatorów, który można przenosić w celu ładowania i dowolnie wymieniać w ciągu dnia. Sam akumulator jest mały i waży jedynie 10 kg. Pozwala on na przejechanie około 70 km. Prędkość maksymalna to 80 km/h, ale ze względów homologacyjnych jest ona elektronicznie ograniczona do 45 km/h.

Blacktea Motorcycles

Niewiarygodnym sukcesem okazała się kampania finansowania społecznego tego projektu w serwisie INDIEGOGO. Uzbierano już ponad 600 000 Euro z planowanych 100 000, które miały umożliwić prace nad projektem i jego finalizację. Kwota ta bardzo szybko rośnie.

Wprowadzenie pierwszych pojazdów na rynek producent przewidział na kwiecień przyszłego roku (2021). Planowana cena pojazdu to 4200 Euro oraz 1250 Euro za dodatkowy akumulator. Teraz można jeszcze skorzystać z ceny premierowej 2890 Euro za moped i 950 Euro za dodatkowy akumulator.

Blacktea Motorcycles

Więcej informacji na stronie internetowej BLACKTEA oraz na stronie kampanii INDIEGOGO.