Auto Wieści

Porsche Taycan to nowy wóz w kolekcji Billa Gatesa2 min read

18 lutego 2020 2 min read

Porsche Taycan to nowy wóz w kolekcji Billa Gatesa2 min read

Bill Gates, chociaż jest miłośnikiem spalinowych pojazdów i ma ich całkiem niezłą kolekcję, docenia też te elektryczne. W najnowszym wywiadzie przyznał się też, że kupił ostatnio Porsche Taycan i postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat całej branży i jej przyszłości.

Bill Gates od wielu lat nie zasiada już za sterem firmy Microsoft. Teraz skupia się na tworzeniu lepszego jutra i prowadzi z żoną własną organizację charytatywną. Mimo to nie wyzbył się swojego zamiłowania do drogich i egzotycznych samochodów.

Bill Gates posiada liczną kolekcję drogich samochodów

Jego dom, który nazywa się Xanadu 2.0 (nawiązanie do filmu Obywatel Kane) i stworzony został przez ludzi, którzy projektowali najważniejsze Apple Store. Budowla, która stoi na terenie o powierzchni 6 kilometrów kwadratowych, skrywa ciekawą kolekcję pojazdów. Bill Gates do dziś trzyma kilka rzadkich pojazdów.

Lwia cześć to egzotyczne modele Ferrari i Lamborghini, chociaż znalazł się tu też Ford Focus. Założyciel Microsoftu od wielu lat miłością darzy Porsche – tych na przestrzeni lat miał już kilka. Dalej posiada model 930, 959 oraz 959 Coupe. Teraz do kolekcji dołączył elektryczny Taycan.

Porsche Taycan to najnowszy nabytek

To nie pierwszy elektryk Billa. Kilkukrotnie przypisywano mu bycie właścicielem, chociażby Tesli. Teraz przyznał się on do posiadania Porsche Taycan, którego nabył niedawno. W wywiadzie, który przeprowadził Marques Brownlee, zdradził też kilka innych przemyśleń.

Chociaż samochody elektryczne nie były tematem głównym, Gates zauważa, że odegrają one znaczącą rolę w redukcji zanieczyszczeń. Co więcej, Porsche bardzo mu się podoba, ale ma kilka wad — te największe, które dotykają sporą część rynku to jego zdaniem niski zasięg oraz długi czas ładowania. Ten drugi mankament nie byłby tak dotkliwy, gdyby samochód dysponował dwa razy większym zasięgiem.

Coś, na co Bill Gates zwrócił uwagę to to, że ekologiczne rozwiązania są droższe. Jego zdaniem zmieni się to (cena pojazdów spalinowych względem elektrycznych) w ciągu najbliższej dekady.